دانشگاه کردستان در نظام رتبه‌بندی یو-مالتی‌رنک حضور یافت

سنندج - رئیس دانشگاه کردستان گفت: این دانشگاه برای نخستین بار در کنار ۲۰ دانشگاه دیگر ایرانی در جدیدترین لیست رتبه‌بندی دانشگاه‌ها از سوی نظام U-Multirank قرار گرفت.

رحمت صادقی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: مؤسسه علمی U-Multirank در کشور آلمان واقع است و با حمایت مالی برنامه تحصیلی اراسموس در اروپا پشتیبانی و تمامی فعالیت‌های این کنسرسیوم توسط کمیسیون مشورتی بررسی می‌شود.

وی افزود: یو- مالتی رنک برای نخستین بار در سال ۲۰۱۴ با ارزیابی بیش از ۸۵۰ دانشگاه و مؤسسه آموزش عالی از ۷۴ کشور جهان فعالیت خود را آغاز کرد و این نظام رتبه‌بندی در پنج حوزه شامل آموزش و یادگیری، پژوهش، انتقال دانش، جهت‌گیری بین‌المللی و موقعیت داخلی به مقایسه عملکرد دانشگاه‌ها می‌پردازد.

رئیس دانشگاه کردستان ادامه داد: منابع گردآوری داده‌ها شامل پایگاه‌های Web of Science , Scopus ، اطلاعات ارسالی توسط مؤسسات، نظرسنجی از دانشجویان و در صورت نیاز پایگاه‌های پروانه ثبت اختراع است.

صادقی یادآور شد: ویژگی متمایز این نظام رتبه‌بندی، ارزیابی عملکرد مؤسسات علمی به صورت کیفی است و دانشگاه‌های نمایه شده به عنوان بخشی از جامعه جهانی دانشگاهی شناخته می‌شوند که این امر در جذب دانشجویان بین‌المللی تأثیرگذار است.

وی بیان کرد: به کمک این نظام رتبه‌بندی دانشجویان می‌توانند اطلاعات جامعی جهت مقایسه و انتخاب دانشگاه مقصد به منظور ادامه تحصیل کسب کنند.

رئیس دانشگاه کردستان گفت: رتبه‌بندی یو- مالتی رنک ۲۰۲۰ تعداد هزار و ۷۵۹ دانشگاه از ۹۲ کشور را مورد بررسی قرار داده است که در لیست مؤسسات علمی منتشر شده، تعداد ۲۱ دانشگاه ایرانی حضور دارند و دانشگاه کردستان برای اولین بار موفق به حضور در این نظام رتبه‌بندی شده است.

کد خبر 4946843

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =