۳۰ هزار هکتار از مراتع قم برای مقابله با ملخ سم پاشی شد

قم - رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با بیان اینکه ملخ‌های موجود در استان قم از نوع بومی هستند، گفت: ۳۰ هزار هکتار از مراتع قم برای مقابله با ملخ سم پاشی شد.

عباس پورمیدانی در گفت وگو با خبرنگار مهر گفت: ملخ در ایران به دو گروه بومی و مهاجر که نوع مهاجر آن از نوع صحرایی است تقسیم می‌شوند هیچ گونه ملخی از استان‌های جنوبی به قم وارد نشده و نوع مهاجر آن به مراکشی معروف و اغلب از صحرای عربستان و آفریقا هستند.

وی بارش خوب باران طی بهار امسال را علت تکثیر ملخ‌ها ذکر کرد و افزود: ملخ‌های بومی قدرت پرواز زیادی ندارند و امسال در سطح شهر شاهد ورود بسیاری از این نوع ملخ‌ها بودیم که اگر به کشاورزی صدمه نزنند با آن‌ها مبارزه نمی‌کنیم اما سال گذشته هجوم بیشتر و تأکید بر مبارزه با ملخ‌ها بود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم افزود: این ملخ‌ها قبل از عید در مناطقی که متراکم بودند شناسایی شدند و در ۳۰ هزار هکتار تخم گذاری کرده بودند که سرشماری کردیم و مشخص شد که بین ۵۰ هزار تا ۴۰۰ هزار در هکتار این ملخ‌ها وجود دارند و برای اینکه ظغیان نکنند در همان سن اول مبارزه را شروع کردیم.

پورمیدانی عنوان کرد: در بیش از ۳۰ هزار هکتار که تراکم زیادی بود مبارزه کردیم تا میزان تردد ملخ‌ها به شهرها کم‌تر شود؛ ما با حداقل سم و با در نظر گرفتن شرایط محیط زیست با این ملخ‌ها مبارزه کردیم.

کد خبر 4947086

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha