ضرورت تمرکز مدیریت بوستان‌های جنگلی

یک عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه بوستان های جنگلی یکی از ظرفیت های تهران است، گفت: خوشبختانه در شمال، شرق و غرب تهران بوستان‌های جنگلی وجود دارد که طی فرآیندی بهسازی شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، زهرا صدراعظم نوری در حاشیه بازدید از بوستان یاس که با همراهی دیگر اعضای کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه بوستان‌های جنگلی یکی از ظرفیت‌های تهران است، گفت: خوشبختانه در شمال، شرق و غرب تهران بوستان‌های جنگلی وجود دارد که طی فرآیندی این بوستان‌ها بهسازی شده و در اختیار مردم قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه بازدید صبح امروز در راستای بررسی وضعیت ایمنی بوستان‌های جنگلی و میزان آمادگی در مقابل حوادث طبیعی و غیر طبیعی انجام شده است گفت: با اینکه در برخی بوستان‌ها شاهد رخداد حریق بودیم اما در یاس فاطمی خوشبختانه تاکنون گزارشی مبنی بر وقوع حریق نداشتیم هرچند که در داخل بوستان یاس فاطمی یک ایستگاه آتش نشانی واقع شده که از این رو حوادث در این بوستان زودتر مدیریت می‌شود.

صدر اعظم نوری افزود: البته مدیریت بخشی از این بوستان، در اختیار سازمان بوستانها است که به خوبی رسیدگی کرده و علف‌های هرز نیز به سرعت پاکسازی می‌شود.

رئیس کمیسیون سلامت و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به مدیریت خوب بوستان یاس توسط سازمان بوستانها گفت: این مسئله سبب شده که به مسئله تمرکز مدیریت بوستان‌های جنگلی فکر کنیم.

وی با بیان اینکه سازمان بوستانها به دلیل داشتن امکانات به صورت تخصصی به مسئله بوستان‌های جنگلی رسیدگی می‌کند اما مناطق چندین وظیفه دارند که یکی از آنها نگهداری بوستانهای جنگلی است گفت: بر همین اساس یا باید در چارت سازمانی مناطق، مدیریت بوستان‌های جنگلی ایجاد شود و یا باید مدیریت بوستانهای جنگلی به سازمان بوستان‌ها سپرده شود.

وی همچنین بر لزوم تعریف کارکردهای جدید برای بوستان‌ها تأکید کرد و افزود: در این روزها عمده تفریحات مردم، پاساژگردی، رستوران گردی و.... است در حالی که می‌توان با تعریف کارکردهای جدید در بوستانهای جنگلی شرایطی را فراهم کرد که مردم و طبیعت دوستان چندروزی در این بوستانها اتراق کنند.
 

کد خبر 4948473

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha