شرط پذیرش غیبت دانشجویان فنی حرفه ای در امتحانات

اداره کل خدمات آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای اعلام کرد: غیبت در کلاس و امتحانات، خارج از اختیار دانشجو از جمله نداشتن اینترنت و گوشی هوشمند و موارد مشابه با ارائه مستندات، موجه خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، اداره کل خدمات آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای درباره سئوال دانشجویان مبنی بر وضعیت غیبت و امتحانات مجازی دانشجویانی که دسترسی به اینترنت، گوشی هوشمند یا کامپیوتر ندارند توضیحاتی ارائه داد به شرح زیر است:

 به واحدهای استانی و مراکز تابعه تأکید شده است که در نیمسال جاری حداکثر مساعدت در زمینه موجه کردن  غیبت دانشجو در کلاس/درس و امتحانات پایانی را به عمل آورند. بنابراین، در صورتی که غیبت در کلاس و امتحانات، خارج از اختیار دانشجو، از جمله؛ نداشتن اینترنت و گوشی هوشمند و موارد مشابه، با ارائه مستندات باشد، موجه خواهد شد.

همچنین در صورتی که غیبت در کلاس بیش از حد معمول بوده به گونه ای که دانشجو عملاً نتوانسته باشد بخش قابل توجهی از محتوای درس/دروس را فرا گیرد و یا در امتحان/امتحانات پایانی درس/دروس شرکت کند، درس/دروس ناتمام اعلام شده و دانشجو می بایست در تابستان سال جاری و یا نیمسال بعدی نسبت به اتمام آن اقدام کند. در غیر این صورت نیز دانشجو می تواند درخواست حذف درس/دروس مربوطه را ارائه کرده و مراکز موظف به پذیرش آن هستند.

در صورت عدم دسترسی دانشجویان به اینترنت رایگان در برخی از مناطق و استان ها، به دانشجویان توصیه می شود به هیچ وجه نگران نباشند و در صورت عدم شرکت در کلاس آموزش مجازی و امتحانات پایانی، بخاطر مشکلات مالی و عدم تأمین اینترنت، حداکثر تسهیلات آیین نامه ای، برای این افراد به عمل خواهد آمد.

کد خبر 4950152

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 10 =