۲۸۵ پروژه در کشور توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا در حال اجرا است

شهرکرد- فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) گفت: ۲۸۵ پروژه در کشور توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا در حال اجرا است و چهارمحال و بختیاری تنها استانی است که پروژه فعالی در آن نداریم.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید محمد عصر دوشنبه در سفر به چهارمحال و بختیاری و حضور در برنامه زنده تلویزیونی شبکه استانی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه ۲۸۵ پروژه در کشور توسط قرارگاه خاتم‌الانبیاء در حال اجرا است، بیان کرد: چهارمحال و بختیاری تنها منطقه‌ای است که پروژه فعالی در آن نداریم.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) در ادامه با اشاره به اینکه چهارمحال و بختیاری دارای مفاخر بزرگ ادبی، فرهنگی و هنری مانند عمان سامانی است، بیان کرد: در دوران مشروطه نیز علیمردان خان بختیاری و سردار بی بی مریم از مفاخر استان محسوب می‌شوند.

وی بیان کرد: قرارگاه خاتم الانبیا با تکیه بر نیروی داخلی روزبه‌روز در تمام عرصه‌ها کار خود را توسعه می‌دهد.

تولید ۴۰ درصد بنزین با کیفیت از مهمترین اقدامات جهادی قرارگاه خاتم الانبیا است

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) بیان کرد: پس از اعمال تحریم‌ها شرکت ایتالیایی فعال در صنعت نفت، فعالیت خود را در ایران تعطیل کرد و حتی تولیدات نقشه‌ای را با خود برد و هیچ کشور خارجی لایسنس را به ایران نفروخت و تنها با تکیه بر توان داخلی ۷۰ درصد تجهیزات ساخته و نصب شد و در نتیجه اکنون شاهد هستیم که ۴۰ درصد بنزین با کیفیت بسیار بالا و ۲۰ درصد گازوئیل مورد نیاز کشور تولید می‌شود.

وی ادامه داد: در صنایع دیگر مانند فولاد و مس نیز به همین شکل است و تقریباً عرصه‌ای نیست که در آن ورود نکرده باشیم و نیاز به بیگانه باشد.

وی تاکید کرد: این تلاش‌ها با تکیه بر جوانان و خودباوری شکوفا شد و در حقیقت جمله معروف امام خمینی (ره) مبنی بر «ما می‌توانیم» محقق شد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) ادامه داد: مجموعه کارگاهی قرارگاه خود نوعی محرومیت زدایی است که در تمام حوزه‌های نفت، گاز، پتروشیمی، صنایع و..... به توسعه کمک می‌کند.

محمد با بیان اینکه زمانی که اشتغال رونق بگیرد محرومیت از بین‌می رود، گفت: قرارگاه در اجرای طرح‌ها به صورت مالک ورود نمی‌کند و عموماً به صورت پیمانکار طرح‌های دولتی ورود می‌کند.

طرح‌های عمرانی در چهارمحال و بختیاری تعریف نشده است

وی با بیان اینکه ۲۸۵ پروژه در نقاط مختلف کشور توسط این قرارگاه در حال اجرا است، ادامه داد: در کشور تنها در استان چهارمحال و بختیاری پروژه نداریم که نشان می‌دهد در استان طرح‌های عمرانی تعریف نشده و استان در بن بست قرار دارد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) با اشاره به راهکارهای توسعه چهارمحال و بختیاری ادامه داد: برای ارتباط استانی چهارمحال و بختیاری با دیگر استان می‌توان مسیر ریلی را توسعه دارد تا تعامل با استان‌های همجوار برقرار شود.

وی با بیان اینکه استان دارای پتانسیل‌های بسیار است، گفت: در کشورهای اروپایی با یک صنعت، آن کشور اداره می‌شود اما آنها ابتدا بر اساس آموزش و مهارت افزایی و سپس به صورت خوشه‌ای کار را تعریف می‌کنند که این یک ارزش افزایی زیادی ایجاد می‌کند و وقتی صادرات انجام شود عملاً درآمد خوبی برای مردم خواهد داشت.

وی تاکید کرد: اگر گره‌ها و مشکلات سد راه توسعه چهارمحال و بختیاری برطرف شود، این استان می‌تواند تنها با تکیه بر دامپروری خودش را بالا بکشد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) با اشاره به ظرفیت‌های دیگر استان چهارمحال و بختیاری، بیان کرد: در استان اگر روی گیاهان دارویی و یا توسعه باغات سرمایه‌گذاری شود، ارزش افزوده بسیار بالایی ایجاد خواهد شد، اما این موارد گلوگاه‌هایی دارد که باید برطرف شود.

وی گفت: استان چهارمحال و بختیاری صنایع تبدیلی ندارد و بازاریابی و فروش نیز وجود ندارد و کشاورزان زحمت زیادی را می‌کشند اما در نهایت آنطور که باید سودی نمی‌برند و درامد کشاورزان همواره پایین است.

وی بیان کرد: در حوزه معدن نیز استان تولید کننده سنگ لاشه و دیگر تولیدات معدنی است و این مهم از ظرفیت‌های ارزشمند استان به شمار می‌رود اما ارزش افزوده در این زمینه وجود ندارد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) گفت: در حوزه شیلات هم استان از تولید کنندگان ماهیان سردابی بسیار خوب در کشور است که می‌توان در این حوزه سرمایه گذاری‌های خوبی انجام داد.

نخبگان توسعه بخش گردشگری چهارمحال و بختیاری را مطالبه کنند

وی تصریح کرد: در حوزه گردشگری وجود مناظر زیبای طبیعی و بکر از مهمترین ویژگی‌ها و امتیازهای این استان به شمار می‌رود که توسعه گردشگری می‌تواند وضعیت زندگی مردم را بهبود ببخشد که باید حمایت‌هایی توسط دولت اتفاق بیفتد و نخبگان نیز برای تحقق این مهم وارد شوند و از دولت مطالبه کنند.

وی در ادامه تاکید کرد: در کشور روستاهای کمتر برخوردار شناسایی می‌شود و برای احداث خانه عالم، مسجد، حسینیه و مدرسه در کنار دیگر اقدامات تلاش‌های زیادی از سوی قرارگاه صورت می‌گیرد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) با اشاره به ۱۳ هزار دستگاه و ماشین آلات و تجهیزات قرارگاه خاتم الانبیا، گفت: قرارگاه خاتم الانبیا ناوگان دریایی و هلیکوپتری و دستگاه‌های خاص دارد که از ظرفیت‌های این قرارگاه برای توسعه کشور به شمار می‌رود.

وی بیان کرد: ۵۳ واحد مسکونی در چهارمحال و بختیاری برای خانواده‌های دارای دو معلولیتی در سالجاری به همت سازمان بهزیستی و قرارگاه خاتم الانبیا احداث می‌شود و این خانواده‌ها تحت پوشش بهزیستی هستند و باز هم این امکان برای ما وجود دارد.

محمد با اشاره به اقدامات قرارگاه خاتم الانبیا در زمینه مقابله با کرونا گفت: روزانه در ایام کرونا ۵۳ هزار ماسک و دو هزار کاور محافظتی برای کادر درمان توسط قرارگاه تولید شد.

وی در ادامه بیان کرد: یکی از ویژگی‌های قرارگاه خاتم الانبیا این است که با شرایط دولت کنار می‌آید و اکنون که منابع مالی دولت محدود است ما با تمام توان کار خود را جلو می‌بریم و حتی املاک و اوراق با سررسید طولانی را قبول می‌کنیم پس مسئولان استان می‌توانند با رایزنی با وزارتخانه‌های مختلف برنامه‌ریزی کنند که قرارگاه در این خصوص آماده خدمت‌رسانی است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) با اشاره آمار نیروهای قرارگاه خاتم الانبیا گفت: قرارگاه خاتم الانبیا دارای ۵۰ هزار نیرو به صورت مستقیم است و ۱۵۰ هزار نفر نیز در شرکت‌های پیمانکاری با قرارگاه خاتم الانبیا همکاری می‌کنند.

وی با اشاره به اهداف سفر به چهارمحال و بختیاری گفت: بررسی نقاط قوت و ضعف چهارمحال و بختیاری و شناخت مسائل استان و بررسی راهکارهای محرومیت زدایی از مهمترین برنامه‌های سفر به این استان است.

وی گفت: در این سفر با شهرداری شهرکرد تفاهمنامه برای ایجاد بوستان‌ها و فضاهای گردشگری، سالن‌های ورزشی و… امضا می‌شود.

کد خبر 4950572

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 7 =