آغاز فاز سوم بازگشایی کتابخانه های عمومی اصفهان

اصفهان-سرپرست اداره کل کتابخانه های اصفهان گفت: از اول تیرماه و با اجرای فاز سوم بازگشایی کتابخانه ها، خدمات گسترده تری در کتابخانه های عمومی اصفهان به شکل «مخزن بسته» ارائه می شود.

امیر هلاکویی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به فاز سوم بازگشایی کتابخانه ها اظهار داشت: از اول تیرماه خدمات گسترده‌تری در کتابخانه های عمومی از ساعت کاری ۸ صبح تا ۶ بعدازظهر و به صورت سیستم مخزن بسته ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه استان اصفهان جایگاه نخست کتابخانه های عمومی در کشور را دارد، ابراز داشت: با توجه به اینکه هنوز در بخش کودکان فعالیتی انجام نمی‌شود اما والدین می‌توانند نسبت به امانت کتاب اقدام کنند.

سرپرست اداره کل کتابخانه های استان اصفهان با اشاره به فاصله گذاری فیزیکی در سالن‌های مطالعه گفت: با تغییر چیدمان میزهای مطالعه و نوبت دهی به اعضا از روز یکم تیرماه خدمات کتابخانه های عمومی برقرار می‌شود.

تعطیلی بخش نشریات، نابینایان و ناشنوایان کتابخانه های اصفهان

وی با بیان تعطیلی بخش نشریات، نابینایان و ناشنوایان تصریح کرد: سایر بخش‌های کتابخانه های عمومی استان اصفهان در طیف گسترده با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به فعالیت بازخواهند گشت.

هلاکویی اشاره‌ای هم به بخشودگی دیرکرد کاب‌های امانت رفته داشت و افزود: در کتابخانه ها فرایند «رف خوانی» ادامه پیدا خواهد کرد تا چینش کتاب‌ها تنظیم شود و برنامه‌های فرهنگی در فضای مجازی با قوت خود ادامه می‌یابد.

وی افزود: اجرای برنامه‌های فرهنگی به صورت حضوری مانند جمع‌های کتابخوانی، نقد کتاب و نشست‌های کتابخوان و … به طور موقت برگزار نمی‌شود.

تمدید رایگان چهارماهه عضویت اعضای کتابخانه های اصفهان

سرپرست اداره کل کتابخانه های استان اصفهان از تمدید رایگان چهارماهه عضویت اعضا خبر داد و گفت: با شیوع کرونا و تبدیل این تهدید به فرصت و توسعه فعالیت‌های فرهنگی در فضای مجازی، فعالیت فرهنگی کتابداران از طریق صفحه اینستاگرام نهاد کتابخانه های عمومی کشور انعکاس می‌یابد.

وی گستره فعالیت‌های کتابخانه های استان اصفهان را در فضای مجازی وسیع دانست و افزود: پویش‌های کتابخوانی، برگزاری مسابقات نقاشی از فعالیت‌های مجازی کتابخانه های استان اصفهان در چهار ماه گذشته بوده است.

کد خبر 4952196

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha