علي دارابي قائم مقام جمعيت ايثار گران انقلاب اسلامي گفت : هياتهاي اجرايي براي تاييد صلاحيت داوطلبان نمايندگي مجلس تسليم هيچ گونه فشاري نشوند

به گزارش خبر گزاري مهر ،  وي  در پايان جلسه شوراي مركزي  اين حزب ضمن اشاره به سيزدهم دي‌ماه، سالگرد ارسال پيام حضرت امام خميني (ره) به گورباچف، رهبر سابق اتحاد جماهير شوروي گفت: تدبير و ژرف‌نگري امام در قبل از پيروزي انقلاب اسلامي و بعد از آن باعث شد تا اين انقلاب در عين ناباوري تمامي قدرتهاي استكباري به ثمر بنشيند.
  دارابي تصريح كرد :  حضرت امام كه رهبري آينده‌نگر و ژرف‌انديش بودند به مناسبتهاي مختلف سخناني را ايراد فرمودند كه شايد در آن زمان براي خيلي از افراد ملموس و مفهوم نبود، وليكن گذشت زمان تمام اين مسائل را روشن كرد. از جمله اين آينده‌نگري‌ها فروپاشي كمونيسم و شوروي بود. آنچه قابل تأمل است اين است كه مدل حكومتي ليبرال دموكراسي غربي و سوسياليستي شرقي نتوانسته باعث سعادت نوع بشر شود و الگويي از يك حكومت ايده‌آل باشد، لذا فروپاشي كمونيسم اين نكته را كه كارآمدترين الگوي حكومتي، حكومت ديني است ثابت كرد.
وي اظهار داشت :  متاسفانه راديوهاي بيگانه و برخي از افراد اپوزيسيون داخلي ناكارآمدي پاره‌اي از دولتمردان را به حساب ناكارآمدي حكومت ديني مي‌گذارند و خواهان سكولاريسم هستند، لذا نسل جوان ما بايد هوشيارانه تفاوت بين اين دو را درك كنند و در جهت حذف افراد و احزاب ناكارآمد از عرصه حكومت تلاش كنند، هم‌چنين اركان حكومت را به افراد لايق، متعهد و كاردان بسپارند.
قائم مقام جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي با اشاره به برگزاري دومين كنگره سراسري اين جمعيت گفت: در اين كنگره كه در آن ميزبان تعدادي از مسوولان نظام از جمله رياست محترم مجلس شوراي اسلامي و شهردار محترم تهران بوديم علاوه بر انتخاب اعضاي جديد شوراي مركزي، پيرامون راههاي مشاركت گسترده مردم در انتخابات به طور مفصل بحث و بررسي انجام شد، هم‌چنين گزينه‌هاي پيش‌روي جمعيت براي انتخابات مجلس هفتم مورد كنكاش و بررسي قرار گرفت و رفتار جمعيت در انتخابات تبيين شد.
دارابي افزود: در اين كنگره پيرامون روشهاي توسعه كمي و كيفي فعاليتهاي جمعيت در سراسر كشور بحث و بررسي صورت گرفت و بر ارتقاي آن تاكيد شد.
دارابي در ادامه اظهاراتش ضمن همدردي با مردم مصيبت‌زده بم گفت: فاجعه زلزله بم حادثه دلخراشي بود كه در آن دهها هزار نفر از هموطنان عزيز ما از دست رفتند. در اين حادثه همبستگي و اتحاد ملت ايران به‌يادماندني بود وليكن شاهد بوديم كه مديريت بحران قوي و كارآمد در مملكت وجود نداشت و در صورت بروز حوادث مشابه توان ساماندهي امور به نحو مطلوب وجود ندارد، لذا پيشنهاد مي‌دهيم سازماني مستقل با عنوان «سازمان ملي امداد و نجات» با كادري مجرب و آموزش‌ديده و امكانات پيشرفته و قوي تشكيل شود تا در مواقع بحران بتواند از نيروي مردمي و امكانات، حداكثر بهره‌برداري را انجام دهد.
دارابي در خاتمه اظهاراتش با توجه به فعاليت هياتهاي اجرايي براي تاييد صلاحيت داوطلبان نمايندگي مجلس شوراي اسلامي گفت: احراز صلاحيت داوطلبان ضرورتي انكارناپذير است، وليكن معيار حق و قانون نبايد ناديده گرفته شود و براي تاييد صلاحيت نيز نبايد تسليم فشارهاي مختلف شد. متاسفانه شنيده شده است كه چند تن از فرمانداراني كه بر خلاف ميل حزب حاكم سياسي عمل كرده‌اند، از كار بركنار شده‌اند. از وزارت كشور مي‌خواهيم در صورت صحت چنين مواردي دلايل اين امر را به صورت شفاف براي افكار عمومي بازگو كند تا شبهه‌ي خروج ستاد انتخابات از عدل و انصاف در اذهان ملت شريف ايران به‌وجود نيايد.

کد خبر 49522

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 8 =