حجم مبادلات تجاري در بنادر مازندران شامل واردات تجاري و نفتي، ترانزيت مواد نفتي و صادرات در بنادر نوشهر و اسكله نفتي نكا از مرز 3 ميليون و پانصد هزار تن گذشت.

به گزارش خبرگزاري مهر اين ميزان مبادلات توسط 907 فروند كشتي تجاري و نفتي از طريق بنادر نوشهر و نكاء در مازندران انجام شده است كه نسبت به نه ماهه سال گذشته در خصوص تردد كشتي 69/67 درصد افزايش داشته است. عمده مبادلات تجاري و نفتي در بنادر مازندران به ترتيب با كشورهاي جمهوري روسيه، جمهوري آذربايجان، جمهوري قزاقستان و جمهوري تركمنستان مي باشد. عمده واردات در بندر نوشهر شامل آهن آلات، چوب و تخته، گندم ومواد شيميايي، كاغذ ومقوا مي باشد صادرات نيز شامل محصولات دامي و گياهي و كالاي سوپر ماركتي مي گردد كه از بندر نوشهر به كشورهاي حاشيه درياي خزر ارسال مي شود.
ترانزيت مواد نفتي در بندر نكاء در مدت نه ماهه سال جاري به قم 2 ميليون و 382 هزار تن رسيد كه نسبت به مدت مشابه سال گذشته بيش از 145 درصد افزايش داشته است. با عنايت به اهميت فعاليت بندري و حجم مبادلات كالا از آغاز سال تا پايان آذر ماه سال جاري مقدار بيش از 3 ميليون و 576 هزار تن كالا از طريق كشورهاي حاشيه درياي خزر به بندر نوشهر و نكاء وارد ترانزيت  صادر شده است كه نسبت به مدت مشابه سال قبل 86/87 درصد افزايش نشان مي دهد.

 

کد خبر 49532

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 11 =