موازی کاری در موضوع فرهنگ معنا ندارد/تحقق اهداف گام دوم انقلاب

شیراز- مدیرکل تبلیغات اسلامی استان فارس گفت: موازی کاری در بحث فرهنگ معنا ندارد و سازمان تبلیغات بدون در نظر داشتن سلایق سیاسی اقدام به انجام فعالیت‌های فرهنگی کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد صادق مهرابی ظهر شنبه در نشستی خبری سالروز تشکیل تبلیغات اسلامی کشور بیان کرد: موازی کاری در موضوع فرهنگی معنا ندارد و تمامی دستگاه‌هایی که در حوزه فرهنگی اقدام به فعالیت می‌کنند در کنار یکدیگر اقدام به توسعه فعالیت‌های فرهنگی خواهند کرد.

وی تاکید کرد: همه نگاه‌ها در عرصه انقلاب دیده می‌شود و هرکسی با هر نگاهی که ذیل قانون اساسی تعریف می‌شود و تقید به تبعیت از رهبری و جایگاه ولایت دارد می‌تواند از خدمات سازمان تبلیغات اسلامی استان فارس استفاده کند.

وی در خصوص اقدامات سازمان تبلیغات نیز تاکید کرد: کار سازمان تبلیغات تسهیلگری است و هیچ اعتباری مبنی بر پرداخت به مبلغین در شهرستان‌ها وجود ندارد این در حالی است که هیچ درخواستی در سراسر استان فارس بی پاسخ نخواهد بود و هر درخواستی که نسبت به اعزام مبلغ وجود داشته باشد در کوتاه‌ترین زمان پاسخ داده می‌شود.

حجت الاسلام مهرابی اضافه کرد: سازمان تبلیغات با توجه به برنامه ریزی که داشته است برای بیش از ۲۰۶ روستای استان فارس ۲۰۶ روحانی در نظر گرفته، این در حالی است که بیش از ٣٠٠ خانه عالم نیز در استان فارس وجود دارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس یادآور شد: ظرفیت استان فارس در حوزه‌های مذهبی به گونه‌ای است که ۷ هزار و ۸۰۰ هیأت مذهبی وجود دارد که می‌توان از این ظرفیت در راستای بهره گیری برای توسعه خدمت رسانی فرهنگی اقدام کرد و البته در استان فارس بیش از ۸ هزار کانون مداحان نیز در وجود دارد که می‌توان از این ظرفیت نیز در راستای افزایش خدمات فرهنگی به جامعه اقدام کرد.

وی همچنین در خصوص اقدامات این سازمان در گام دوم انقلاب نیز یادآور شد: سازمان تبلیغات اسلامی این آمادگی را دارد تا نسبت به ارسال مدرسین گام دوم انقلاب به تمامی ادارات استان اقدام کرده تا فراگیری گام دوم انقلاب به عنوان یکی از آموزش‌های ضمن خدمت ارائه گردد.

او افزود: استفاده از ظرفیت بیش از ۷ هزار و ۵۰۰ خانوار در راستای مردمی کردن فعالیت‌های فرهنگی که یکی از اهداف گام دوم انقلاب است موجب شده تا با ارائه بسته‌های فرهنگی به این افراد زمینه افزایش مسائل فرهنگی در جامعه را دنبال کنیم.

حجت الاسلام مهرابی با اشاره به اینکه خود سازی، جامعه سازی و تمدن سازی از اهداف گام دوم انقلاب است یادآور شد: یکی از اهدافی که سازمان تبلیغات در راستای گام دوم انقلاب دنبال می‌کند مردمی ساختن اقدامات است البته در این راستا نیز با تعیین گروه‌های هدف می‌توان زمینه رشد و تعالی هرچه بیشتر فرد و انقلاب را فراهم کنیم.

وی افزود: ایجاد گروه‌های مختلف در راستای نشر فرهنگ سبک زندگی ایرانی - اسلامی، ایجاد فضای مجازی پاک و سالم، ارتباط گیری با جوانان نسل چهارم انقلاب و ارتباط با مناطق آسیب پذیر از جمله برنامه‌هایی است که این سازمان در راستای تحقق گام دوم انقلاب برداشته است.

وی در خصوص موضوع امام محله نیز تصریح کرد: یکی از طرح‌هایی که موجب خواهد شد خدمات اجتماعی با سرعت بیشتری در اختیار عامه مردم قرار گیرد طرح امام محله است که ٧۶ امام محله‌ای در مناطق آسیب پذیر استان مستقر شده و راه ارتباطی سریع‌تری میان مردم با مسئولین اجتماعی است تا خدمات رسانی بیشتری در اختیار افراد قرار گیرد.

حجت الاسلام مهرابی افزود: امامان جماعت در مساجد شهرهای استان به عنوان امام محله‌ای نسبت به تولید محتوا و پیگیری مطالبات مردمی اقدام می‌کنند و در این راستا نیز با شناسایی افراد آسیب پذیر اجتماعی نسبت به توزیع بسته‌های معیشتی اقدام کرده‌اند.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی فارس در خصوص برنامه‌های این سازمان نیز یادآور شد: مطالبه گری در حوزه عدالت و مقابله با فساد اجتماعی، مردمی سازی تبلیغات، توجه به خانواده ایرانی، فعالیت در هفت شهرستان جدیدالتاسیس، بهره گیری از فضای مجازی و استفاده از مردم برای در کنار مردم بودن از جمله برنامه‌هایی است که این سازمان داشته است.

وی در خصوص اقدامات انجام شده در زمان شیوع کرونا نیز عنوان کرد: مبلغین همواره در تمامی مشکلات اجتماعی حضور داشته و نسبت به کمک رسانی به آحاد مختلف مردم اقدام کرده‌اند از جمله این امداد رسانی‌ها می‌توان به حضور بیش از ۶۰۰ طلبه در زمان سیل شیراز اشاره کرد در زمان شیوع کرونا نیز مساجد تعطیل نشد و نیروهای انقلابی در مساجد نسبت به تولید مواد ضد عفونی کننده اقدام کردند.

کد خبر 4953376

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 4 =