توسعه آموزش‌های مهارت پرور و هدف دار در کشور ضروری است

اصفهان- مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان گفت: با نگاه برد-برد می‌توان هم آموزش‌های مهارت پرور و هدف دار را در کشور توسعه بخشید و هم کمبود نیروی ماهر اصناف را جبران کرد.

آرش اخوان طبسی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اهمیت اصناف در پیشبرد اهداف آموزش فنی و حرفه ای اظهار داشت: با تعریف «آموزش دوگانه» که از سال گذشته در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان شکل گرفت آموزش اصناف به ویژه شاخه خدماتی و تولیدی در اولویت قرار گرفته است.

وی افزود: همکاری اصناف با آموزش فنی و حرفه ای سابقه طولانی دارد اما به واسطه برنامه «آموزش دوگانه» بر شدت این همکاری بین دستگاهی افزوده شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان با تاکید بر تربیت نیروی ماهر در مراکز فنی و حرفه ای که نیاز اصناف را تأمین می‌کند، گفت: با نگاه برد-برد می‌توان آموزش‌های مهارت پرور و هدف دار را توسعه بخشید و هم کمبود نیروی ماهر اصناف را جبران کرد.

وی اضافه کرد: کاهش شکایات از اصناف از دیگر تبعات مثبت «آموزش دوگانه» در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان خواهد بود.

اخوان طبسی با اشاره به همکاری با صنوف خدمات خودرو، برق خودرو، خدمات خودورهای سنگین، کافی شاپ، موبایل و رستوران دارها با آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان گفت: با تعامل دوطرفه به ویژه برای تربیت نیروی ماهر در صنف خدمات خودرو رضایت کامل ایجاد شده است.

وی به ایام کرونا هم اشاره‌ای داشت و افزود: اگرچه با بازگشایی اصناف، آموزش‌های فنی و حرفه ای آغاز شد؛ اما با توزیع مهارت جویان در واحدهای صنفی و آموزش‌های مجازی در کنار «آموزش دوگانه» بهترین اثربخشی و تعامل بین اصناف و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای حاصل شده است.

کد خبر 4956144

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =