شورای شهر باید پلاسکوهای شهر اصفهان را شناسایی کند

اصفهان - دادستان اصفهان گفت: باید از شورای اسلامی شهر اصفهان سوال کرد چند پلاسکو در سطح شهر اصفهان وجود دارد و بر این نکته تاکید می کنیم که باید تدابیر لازم در این خصوص اندیشیده شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اصفهانی پیش از ظهر یک شنبه در جمع اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان، با بیان اینکه فرهنگ لازم پیرامون فضای مجازی در جامعه ما وجود ندارد، اظهار داشت: کسی حق ندارد در فضای مجازی به دیگران اتهام بزند، فضای مجازی محل مناسبی برای مطرح کردن فساد دیگران نیست بلکه باید برای بررسی مفاسد به مراجع قضائی و قانونی مراجعه کرد.

وی در ادامه با تأکید بر اهمیت برخورد با اتهام زنی‌ها در فضای مجازی، خاطرنشان کرد: با شرایط موجود و گرایش مردم به فضای مجازی، لازم است مسئولان آستانه تحمل خود را بالا ببرند؛ البته اگر کسی بر اساس عقلانیت و کار کارشناسی شده اقدامات خود را انجام داده است نباید نگران فضاسازی‌ها و اتهام‌زنی ها باشد.

دادستان اصفهان با اشاره به عادی شدن شیوع ویروس کرونا در جامعه، بر ضرورت توجه دادن جامعه به خطرات عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی تأکید کرد و در ادامه افزود: نیازمند سازماندهی نهادهای خیریه هستیم، برخی انجمن‌ها و سازمان‌های خیریه اقداماتی انجام می‌دهند که ارتباطی با نهادهای خیریه ندارد و بلکه از پوشش خیریه برای اهداف دیگر استفاده می‌کنند.

مبارزه با فساد لازمه تحقق عدالت اجتماعی است

اصفهانی مبارزه با فساد را لازمه تحقق عدالت اجتماعی عنوان کرد و گفت: مبارزه با فساد و عدالت اجتماعی لازم و ملزوم یکدیگر هستند و رویکرد دستگاه قضائی همواره مبارزه با فساد بوده است و با انتصاب آیت الله رئیسی به ریاست قوه قضائیه این رویکرد با شتاب بیشتری به پیش می‌رود، چرا که اگر چنین نباشد تحقق عدالت اجتماعی بی‌معنا است.

دادستان اصفهان با بیان اینکه مردمی‌بودن، انقلابی بودن و ضد فساد بودن از جمله توصیه‌های رهبر معظم انقلاب در حکم انتصاب آیت الله رئیسی بوده است، تصریح کرد: تجربه نشان داده است در هر عرصه‌ای از مردم کمک گرفتیم و مردم به صحنه آمده‌اند به موفقیت رسیده‌ایم و هرکجا مردم را کنار گذاشته‌ایم امور و اهدافی که دنبال می‌کردیم محقق نشده است.

رویکرد دستگاه قضائی باید بر مبنای ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی باشد.

وی ادامه داد: دستگاه قضائی نیز از این مسأله مستثنی نیست و استفاده از ظرفیت‌های مردمی برای دستگاه قضائی می‌تواند بسیار مؤثر و کارگشا باشد، انقلابی بودن نیز یکی از لازمه‌های دستگاه قضائی است و باید رویکرد دستگاه قضائی بر مبنای ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی باشد.

اصفهانی با تأکید بر عدالت محوری و قانون‌مداری در دستگاه قضائی، اظهار کرد: مبنای ما عدل و قانون است، این طور نیست که اگر پرونده‌ای رسانه‌ای شد باید با شخص برخورد کرد، بلکه تنها اگر ثابت بشود کسی خلاف و خطایی کرده است با او بر مبنای عدالت و قانون برخورد می‌شود.

عدم وجود ابزار و لوازم پیشگیری از وقوع جرم در دستگاه قضائی

دادستان اصفهان با اشاره به عدم وجود ابزار و لوازم پیشگیری از وقوع جرم در دستگاه قضائی، عنوان کرد: بدون همکاری و تعامل نهادهای مختلف، مسأله پیشگیری از وقوع جرم محقق نمی‌شود، اگر بتوانیم هم افزایی میان دستگاه‌ها و تعامل مربوطه را شکل دهیم و از ظرفیت نخبگان و صاحب نظران استفاده کنیم می‌توانیم به دستاوردهای خوبی در این عرصه برسیم و پیشگیری از وقوع جرم قطعاً آمار جرم و جنایت را در جامعه کاهش خواهد داد.

وی ادامه داد: استفاده از صاحب نظران و نخبگان برای شناسایی مفاسد و بسترهای فسادزا، آسیب‌ها و راهکارهای برخورد با آنها و پیشگیری از وقوع جرایم از اولویت‌های دستگاه قضائی است و دستگاه قضائی با خلاف‌ها و خطاها و جرایم به طور قاطع برخورد خواهد کرد.

نباید اجازه دهیم حادثه‌ای نظیر پلاسکو در اصفهان رخ دهد

اصفهانی با بیان اینکه شورای اسلامی شهر وظایفی در خصوص مسائل مختلف شهر دارد، تصریح کرد: باید از شورای اسلامی شهر اصفهان سوال کرد چند پلاسکو در سطح شهر اصفهان وجود دارد و آیا تدابیر لازم در این خصوص سنجیده شده است؟، نباید اجازه دهیم حادثه‌ای نظیر پلاسکو رخ دهد و لازم است مسؤولان مربوطه راهکارهای لازم را در این خصوص ارائه دهند و اقدامات لازم را انجام دهند.

دادستان اصفهان با تأکید بر ضرورت در نظر گرفتن پیوست‌های فرهنگی طرح‌ها، اظهار داشت: مسائل فرهنگی، اجتماعی و ورزشی باید پیوست‌های فرهنگی لازم را داشته باشد، اگر قرار است طرحی اجرا شود باید تمام مواردی که برای یک شهروند لازم است در آن دیده شود.

حمایت دادستانی از مسئولان بر مبنای قوانین و حفظ حقوق شهروندان

وی با اشاره به حمایت دادستانی از مسئولان و مدیریت شهری اصفهان بر مبنای قوانین و حفظ حقوق شهروندان، خاطرنشان کرد: با تعامل و همکاری با دستگاه‌ها در عین حفظ حقوق شهروندان همکاری‌های لازم برای انجام اقدامات لازم در خصوص نیازهای جامعه و کشور می‌توان به نتایج مطلوبی دست پیدا کرد.

کد خبر 4960573

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =