ساختمان کانون پرورش فکری در صدرا تعیین تکلیف شد

شیراز- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس از واگذاری ساختمان این کانون در شهر صدرا به این مرکز خبر داد.

زهرا افتخاری در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه ساختمان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهر صدرا که پیش از این در اختیار این کانون نبود با همکاری استانداری فارس و سازمان عمران شهر صدرا به کانون واگذار شد، افزود: خوشبختانه با پیگیری‌هایی که انجام گرفت در میان اخبار ناگواری که پیرامون دو مرکز کانون در شیراز روی داد، ساختمان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان صدرا به متولی اصلی آن واگذار شد و از این پس این کانون با مدیریت کانون پرورش استان فارس اداره خواهد شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس از راه اندازی سایت اینترنتی کانون پرورش فکری به نشانی kpf.ir خبر داد و گفت: درگاه اینترنتی پیشین کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به صورت خبری و اطلاع رسانی اداره می‌شد درحالیکه سایت جدید این امکان را به اعضای کانون می‌دهد که تا ۱۵ تیرماه جهت ثبت نام در دوره‌های آموزشی کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان اقدام کنند.

وی با بیان اینکه سامانه مجازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به منظور تسهیل امور اعضا کانون برای دوره‌های آموزشی در دوران کرونا راه‌اندازی شده است، افزود: از آنجا که فعالیت‌های تابستانی کانون حول محور برنامه‌های فرهنگی، هنری و آموزشی قرار می‌گیرد؛ این سایت برای تسهیل در امور خانواده‌ها به منظور استفاده از خدمات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از ۵ تیرماه آغاز به کار کرد و اعضای کودک و نوجوان می‌توانند تا ۱۵ تیرماه جهت ثبت نام دوره‌ها به نشانی جدید کانون مراجعه کنند.

افتخاری یکی دیگر از تسهیلات ارائه شده در سایت جدید را ثبت نام در دوره‌های مجازی مهارت آموزی برای کودکان و نوجوانان عنوان کرد و گفت: این دوره‌ها به صورت نامحدود در فضای مجازی با حضور اساتید برجسته قابل دسترسی است و امکان استفاده آفلاین را هم فراهم ساخته است.

مدیرکل کانون پرورش فکری استان فارس تفاوت برنامه‌های سال جاری با دوره‌های گذشته را در تابستان امسال برشمرد و افزود: در گذشته، دوره‌ها و خدمات کانون پرورش فکری شامل ۴۲ فعالیت می‌شد اما در سال جاری به علت شرایط ویژه ای که در پی همه گیری کرونا به وجود آمده است فعالیت‌ها به ۸ برنامه کتاب محور رایگان مانند نقد و بررسی کتاب یا روخوانی کتاب و آشنایی با مفاخر فرهنگی و قرآن و مفاهیم کشور محدود شده است.

افزایش فعالیت‌های کانون در دوران همه گیری کرونا

وی در عین حال به افزودن ۶۲ فعالیت در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خبر داد و گفت: در این فعالیت‌ها کودکان و نوجوانان می‌توانند به صورت مجازی از برنامه‌های فرهنگی، هنری و آموزشی استفاده کنند.

افتخاری با بیان اینکه این فعالیت‌ها در حوزه‌هایی نظیر هنرهای نمایشی و هنرهای تجسمی، مهارت‌های زندگی و… قرار می‌گیرد از برگزاری آن به صورت آنلاین خبر داد و گفت: در صورت فراهم شدن شرایط این دوره‌ها در ادامه به صورت حضوری ادامه خواهد یافت.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همچنین از برگزاری فعالیت‌های حضوری در کانون پرورش فکری استان با اجازه ستاد ملی مبارزه با کرونا و ستاد استانی خبر داد و افزود: تصمیم گیری در خصوص ادامه فعالیت‌های حضوری در مراکز کانون منوط به تصمیم مقامات استانی سپرده شده است.

وی در خصوص انتخاب و نامزدی شیراز به عنوان شهر دوستدار کودک، اعلام کرد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس مسئولیت کمیته فرهنگی شهر دوستدار کودک را بر عهده دارد، اما این گلایه هم هست که تکلیف دو ساختمان و مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این مدت نامشخص بوده و انتظارات برای تعیین تکلیف این ساختمان‌ها برآورده نشده است.

تخریب مرکز شماره یک منتفی شد

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس در عین حال از رایزنی با شورای شهر و شهرداری شیراز در خصوص تعیین تکلیف مرکز شماره یک خبر داد و گفت: خوشبختانه طرح تخریب این مرکز منتفی شده است اما انتظار می‌رود در سالی که شیراز پایتخت کتاب ایران شده و نامزد عنوان شهر دوستدار کودک است کانون پرورش فکری بعنوان عضوی فعال در این طرح‌ها زیر فشار روانی و به تبع آن حقوق و ضوابط و نیازهای کودکان تحت شعاع کسب عناوین قرار نگیرد و حقوق آنان به عنوان شهروندان این شهر ضایع نشود.

وی تصریح کرد: اگر قرار است که شهری به عنوان شهر دوستدار کودک انتخاب شود باید موظف به رعایت حقوق و ضوابط مرتبط با کودکان باشد.

کد خبر 4961462

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha