تحول نظام اداری نیازمند انسجام، چابک سازی و عدم موازی کاری است

بندرعباس - مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: برای رسیدن به تحول در آموزش و پرورش، تغییر و اصلاح در نظام اداری یک ضرورت است که کارگروه توسعه مدیریت به دنبال بستر سازی برای این اتفاق مهم است.

به گزارش خبرگزاری مهر، موسی دادی زاده سرخائی در نهمین جلسه کارگروه توسعه مدیریت آموزش و پرورش استان هرمزگان گفت: برای ایجاد تحول در نظام تعلیم و تربیت کشور نیازمند آن هستیم که در ابعاد مختلف دستگاه آموزش و پرورش این تحول و تغییر ایجاد شود که نظام اداری یکی از این ابعاد مهم است.

وی افزود: با نقشه راه قرار دادن رهنمودهای مقام معظم رهبری در جهت اصلاح نظام اداری، کارگروه توسعه مدیریت برای بهبود ساختار نظام اداری و فعالیت‌های آموزشی، پرورشی و سلامت شکل گرفته است.

دادی زاده تصریح کرد: باتوجه به نظام اداری گسترده و بعضاً پیچیده دستگاه و نیز برای ایجاد تحول باید انسجام و کارگروهی، چابک سازی و جلوگیری از موازی کاری در فعالیت دستگاه را جدی تر دنبال کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان ادامه داد: ساز و کارهای اداری نباید خلاقیت را از کارکنان دستگاه‌های اجرایی سلب نماید و در این مسیر برنامه محوری و هدفمند بودن فعالیت‌ها برای شاداب سازی و پویایی نظام اداری یک ضرورت است.

دادی زاده بیان کرد: برای سیاست گذاری، برنامه ریزی و تصمیمات مدیریتی و اداری در جلسات راهبردی و همچنین برای جلوگیری از موازی کاری، کارگروه توسعه مدیریت با پنج کمیته تخصصی سرمایه انسانی، مدیریت عملکرد، سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم، توسعه دولت الکترونیک و هوشمند سازی و نیز کمیته ساختار و فناوری‌های مدیریتی شکل گرفته است.

ساماندهی نیروی انسانی، نقل و انتقالات، مدارس زیر حد نصاب، برنامه شاد، برنامه محوری در فعالیت‌ها و نیز داشتن جدول زمان بندی فعالیت‌ها و برنامه‌های هر حوزه برای هر فصل سال، از مهمترین مباحث مطرح شده در این جلسه بود.

کد خبر 4962290

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 7 =