آمریکا و اروپا به سیاست های خصمانه خود علیه سوریه ادامه می دهند

وزارت خارجه سوریه اعلام کرد که آمریکا و اروپا به سیاست های خصمانه خود علیه سوری ها ادامه می دهند و عامل رنج ملت سوریه هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، یک منبع مسئول در وزارت خارجه سوریه اعلام کرد: نشست بروکسل درباره سوریه و مواضع صادره از آن در واقع نمایانگر این است که امریکا و اتحادیه اروپا و رژیم های وابسته به آنها به سیاست های خصمانه خود در قبال سوریه که شکست و ناکارآمدی آن اثبات شده است، ادامه می دهند.

وزارت خارجه سوریه بیان کرد: این رژیم ها که همه نوع حمایتی از تروریسم به عمل آوردند و خون سوری ها را ریختند و دستاوردهای آنها را نابود کردند و منابع نفتی و محصول گندم، کارخانه ها و آثار باستانی سوریه را می دزدند و روند بازسازی سوریه را با مانع روبرو می کنند و تحریم هایی متوالی وضع می کنند که زندگی مردم سوریه و قوت و روزی آنها را تحت تاثیر قرار می دهد و بازگشت سوری ها به کشورشان را با مانع روبرو می سازد؛ نمی تواند از حمایت سوری ها دم بزند.

این منبع مسئول در وزارت خارجه سوریه اعلام کرد: آنان که این جنایات و محدودیت ها را علیه سوری ها وضع کرده اند مسئول رنج های ملت سوریه هستند؛ نمی توانند که جنایات خود را کتمان کنند و نقاب بزنند و بُعد انسانی و حقوق بشری را سیاسی کنند تا اهداف خود را به سرمنزل مقصود برسانند.

وزارت خارجه سوریه بیان کرد: سوریه ضمن محکوم کردن این نشست ها، آنرا به مثابه دخالت آشکار در امور داخلی سوریه می داند. تنها کمکی که این رژیم ها می توانند به سوری ها بکنند این است که حمایت از تروریسم را متوقف کنند.

کد خبر 4963426

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =