نسخهٔ الکترونیکی «کلمات مکنونه» بر روی اپلیکیشن طاقچه قرار گرفت

نسخهٔ الکترونیکی کتاب کلمات مکنونه، شرح غلامحسین ابراهیمی دینانی بر رسالۀ الکلمات المکنونة ملامحسن فیض کاشانی بر روی اپلیکیشن طاقچه قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، نسخهٔ الکترونیکی کتاب کلمات مکنونه، شرح غلامحسین ابراهیمی دینانی استاد فلسفه دانشگاه تهران بر رسالۀ الکلمات المکنونة ملامحسن فیض کاشانی بر روی اپلیکیشن طاقچه قرار گرفته و مخاطبان می‌توانند آن را از طریق اپلیکیشن طاقچه نیز خریداری نمایند و مورد مطالعه قرار دهند.

حکیم وارسته و محدث عالی مقام، ملامحسن فیض کاشانی، از جمله کسانی است که در میان اهل عقل و استدلال و اصحاب نقل، صلح و آشتی برقرار کرده و در جمع و هم آهنگی میان ظاهر و باطن، به درستی از عهده این کار برآمده است.

این اندیشمند توانا بدون هرگونه تردید، اخباری شناخته می‌شود اما آنچه موجب شگفتی می‌شود این است که او در عین اینکه به طریقه علمای اخباری مسلک سخت وفادار است، به حکمت و فلسفه نیز علاقه نشان می‌دهد و یکی از بزرگان مکتب حکمت متعالیه به شمار می‌آید.

کتاب «کلمات مکنونه» در زمره رسائل فیض کاشانی است که در آن مؤلف با استفاده از آیات و روایاتی نادر از ائمه معصومین (ع) به تبیین اندیشه‌های عرفانی و فلسفی برآمده از حکمت اسلامی پرداخته است.

کتاب کلمات مکنونه: شرح استاد غلامحسین ابراهیمی دینانی بر الکلمات المکنونه ملامحسن فیض کاشانی به کوشش امیر اسماعیلی و حسین کریم آبادی به همت نشر نور سخن در سال ۱۳۹۷ منتشر شده است.

کد خبر 4964711

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 7 =