آموزش و پرورش استان البرز درگیر تأمین سرانه‌ها است

کرج - مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز گفت: هیچ دستگاهی در استان مانند آموزش و پرورش درگیر تأمین سرانه‌ها نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، سالار قاسمی پیش از ظهر سه شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان البرز، اظهار کرد: هیچ دستگاهی در استان مانند آموزش و پرورش درگیر تأمین سرانه‌ها نیست.

وی میانگین سرانه فضای آموزشی در کشور را به ازای هر نفر پنج و نیم مترمربع اعلام کرد و گفت: سرانه فضای آموزشی در استان البرز به ازای هر نفر سه متر و ۱۷ سانتیمتر است و از میانگین کشوری فاصله دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز با اشاره به اینکه در حوزه سرانه فضای آموزشی کمبود جدی داریم، گفت: مقرر است برای توسعه فضاهای آموزشی استان البرز سهم خیرین، اعتبارات ملی و استانی هر کدام برابر یک سوم باشد که دو بخش کمک خیرین و اعتبارات ملی محقق شده و تنها بحث تخصیص اعتبارات استانی می‌ماند.

به گفته قاسمی اگر بحث اعتبارات تخصیصی به آموزش و پرورش از محل بودجه استانی به درستی صورت نگیرد در پیشبرد برنامه‌های توسعه فضاهای آموزشی به مشکل بر می‌خوریم.

وی با این توضیح که سهم آموزش و پرورش البرز از بودجه استانی در یک دهه قبل بین ۲۰ تا ۲۵ درصد بوده است، بیان کرد: اما در سال‌های اخیر این مهم با کاهش به ۹ درصد رسیده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز گفت: آموزش و پرورش استان البرز سال گذشته ۷۰ میلیارد تومان اعتبارات ملی دریافت کرد در حالی که سهم بودجه استانی هفت میلیارد تومان بوده است.

کد خبر 4968180

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha