صهیونیستها چگونه از بحران اقتصادی لبنان سوء استفاده می کنند؟

یک روزنامه لبنانی به این نکته اشاره کرد که رژیم صهیونیستی با همکاری آمریکا به دنبال تضعیف حزب الله لبنان در سایه شدت گرفتن بحران اقتصادی این کشور است.

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه لبنانی الاخبار با انتشار گزارشی تحت عنوان «اسرائیل و بحران اقتصادی: فرصتی برای تبدیل کردن حزب الله به مشکل لبنان» نوشت: درست است که بحران اقتصادی کنونی لبنان نتیجه سیاستهای دولت های قبل لبنان طی دههای گذشته است اما مشخص است که آمریکا و اسرائیل در مسیر حل این بحران ها سنگ اندازی می کنند. البته این به معنی تبرئه کردن افراد فاسد در کشور نیست.

در ادامه این گزارش آمده است: بررسی واکنش های صادره از سوی تل آویو نشان می دهد که اسرائیل با کمک هم پیمان آمریکایی خود نقش مؤثر و چه بسا اصلی در وخیم کردن بحران لبنان و تداوم آن ایفا می کند. اسرائیلی ها به بحران کنونی لبنان به مثابه فرصتی برای تسلیم کردن این کشور از طریق تضعیف حزب الله و تحمیل کردن خواسته های خود در زمینه های امنیتی، سیاسی و اقتصادی نگاه می کنند.

بر اساس این گزارش، از آغاز بحران لبنان مشخص بود که آمریکا و رژیم صهیونیستی به دنبال اعمال فشار حداکثری بر لبنان هستند. شدت گرفتن بحران اقتصادی در لبنان، با استقبال صهیونیستها رو به رو شد چرا که این بحران می توانست توان حزب الله را به خود معطوف کرده و حزب الله از روند افزایش قدرت خود غافل بماند و چه بسا از طریق بازوهای داخلی اسرائیل در لبنان در سایه بحران اقتصادی، تضعیف شود.

چندی قبل مرکز پژوهشی هرتزلیا در اراضی اشغالی اعلام کرده بود که باید لبنانی ها را علیه حزب الله شوراند و از فرصت پیش آمده در خصوص بحران اقتصادی این کشور علیه حزب الله وارد عمل شدبه نوشته این گزارش، رژیم صهیونیستی به بحران اقتصادی لبنان به مثابه وسیله ای برای ضربه زدن به مقاومت و سلاح آن نگاه می کند به ویژه اینکه برخی گروه ها در لبنان به نیابت از این رژیم علیه حزب الله موضع گیری می کنند.

در ادامه این گزارش آمده است: درست است که آمریکا برجسته ترین نقش را در زمینه محاصره لبنان و متهم جلوه دادن حزب الله ایفا کرده و تلاش می کند مسئولیت تمام مشکلات را بر گردن حزب الله بیاندازد اما صهیونیستها نیز عرصه را خالی نکرده و دست به اقدامات تحریک آمیزی علیه حزب الله می زنند.

بر اساس این گزارش، استراتژی تسلیم کردن لبنان در شدیدترین مراحل خود به سر می برد. چندی قبل مرکز پژوهشی هرتزلیا در اراضی اشغالی اعلام کرده بود که باید لبنانی ها را علیه حزب الله شوراند و از فرصت پیش آمده در خصوص بحران اقتصادی این کشور علیه حزب الله وارد عمل شد.

در گزارش این مرکز صهیونیستی آمده است که اعتراضات اخیر در لبنان که خواهان تغییر ترکیب سیاسی این کشور است، منافعی برای رژیم صهیونیستی دارد چرا که می توان از این اعتراضات علیه حزب الله استفاده کرد.

کد خبر 4971131

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 8 =