برگزاری نمایشگاه در شرایط قرمز کرونایی تبریز

تبریز- نمایشگاه ملزومات جهیزیه و مبلمان تبریز در حالی برگزار می‌شود که از نظر شرایط کرونایی شهر تبریز وضعیت قرمز دارد و برگزاری تجمع در این شهر ممنوع است.

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها؛ نمایشگاه ملزومات جهیزیه و مبلمان تبریز در حالی که برگزاری تمامی تجمع‌ها ممنوع اعلام شده است، از روز ۲۴ تیرماه در نمایشگاه بین المللی این شهر گشایش یافت.

بعداز یک روز فعالیت، نمایشگاه روز گذشته با تصمیم ستاد استانی مقابله با کرونا تعطیل اعلام شد و این باعث اعتراض تولیدکنندگان و حاضران در نمایشگاه شد.

نمایشگاه بین المللی تبریز با دستور سازمان صمت استان و ستاد مقابله با کرونای تبریز به فعالیت خود پیش از موقع مقرر پایان داد ولی با اعتراض تولیدکنندگان و غرفه داران ستاد استانی کرونا از تصمیم خود کوتاه آمد و اجازه برگزاری این نمایشگاه در این شرایط خطرناک کرونایی داده شد.

این تولیدکنندگان در اعتراض به تصمیم لغو برگزاری نمایشگاه مقابل استانداری حاضر شدند که استاندار آذربایجان شرقی دستور تداوم برگزاری این نمایشگاه را صادر کرد و باعث نگرانی بیش از پیش کادر درمان شد که این روزها در بیمارستان‌های تبریز با ویروس کرونا درحال جنگ هستند.

تجمع، تجمع است؛ چه عروسی و عزا باشد و چه نمایشگاه گردی

یکی از شهروندان تبریزی در خصوص برگزاری این نمایشگاه به خبرنگار مهر گفت: برگزاری نمایشگاه ملزومات جهیزیه و مبلمان تبریز در این شرایط قرمز کرونایی جای تعجب دارد چراکه احتمال شیوع ویروس کرونا با برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی بالا می‌رود.

علی اسماعیل زاده افزود: وقتی اعلام می‌شود که عروسی و مجالس ترحیم در شهر برگزار نشود تا خطر ابتلاء به ویروس کاهش یابد پس چه نیازی به برگزاری نمایشگاه جهیزیه وجود دارد.

وی سپس ادامه داد: تجمع، تجمع است؛ چه عروسی باشد و چه عزا و چه نمایشگاه گردی. چرا مسئولان با برگزاری عروسی و عزا مخالف هستند ولی مجوز برگزاری نمایشگاهی را می‌دهند که روزانه بیش از ۱۰۰۰ نفر بازدید کننده دارد.

کاش مسئولان از اول مجوز برگزاری نمی‌دادند

رضا شاهین شهری یکی از تولیدکنندگان مبل که در این نمایشگاه غرفه دارد، به خبرنگار مهر گفت: برای حضور در نمایشگاه از اصفهان به تبریز آمده‌ایم و غرفه مبل برپا کرده‌ایم و چندین میلیون نیز هزینه متحمل شدیم.

وی ادامه داد: این نمایشگاه که از روز سه شنبه افتتاح شده بود به دلیل ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی روز چهارشنبه به یکباره تعطیل و باعث اعتراض غرفه داران شد.

شاهین شهری افزود: کاش مسئولان از اول مجوز برگزاری نمی‌دادند که در این صورت ما دیگر این هزینه را متحمل نمی‌شدیم.

با توجه به اینکه آذربایجان شرقی از یک هفته پیش در وضعیت هشدار و قرمز کرونایی به سر می‌برد به همین دلیل غرفه داران معتقدند چرا تبریز اقدام به برپایی و افتتاح این نمایشگاه کرده است.

مقصر اصلی کسانی هستند که مجوز برگزاری صادر کردند

شامگاه روز چهارشنبه بعداز حضور بیش از ۳۰۰ نفری غرفه داران در محوطه استانداری آذربایجان شرقی استاندار آذربایجان شرقی که رئیس ستاد استانی مقابله با کرونا است و تصمیم به لغو نمایشگاه گرفته بود پا پس کشید و دستور تداوم برگزاری نمایشگاه را صادر کرد.

حال سوال اینجاست که اگر تصمیم بر برگزاری نمایشگاه نبوده است چرا مجوز برگزاری در این شرایط ویژه صادر شده که در این خصوص باید مسئولین پاسخگو باشند.

متأسفانه در این روزها و هفته‌هایی که شاهد افزایش بیش از پیش آمار مبتلایان به کرونا در شهر تبریز هستیم، برگزاری چنین نمایشگاهی که روزانه بیش از ۱۰۰۰ مراجعه کننده از شهرهای مختلف استان دارد جای تعجب است.

کد خبر 4975287

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 14 =