اختصاص بسته‌ تشویقی به کارفرمایان درصورت اشتغالزایی برای مددجویان

کرمان - مدیرکل کمیته امداد استان کرمان از ارائه بسته‌های تشویقی برای کارفرمایانی که مددجویان کمیته امداد را به کار گیری کنند، خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، یحیی صادقی عصر شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه یکی از عوامل افزایش اعتماد به نفس و روحیه مددجویان کمیته امداد اجرای طرح‌های اشتغالزایی است لذا یکی از اهداف کمیته امداد اشتغالزایی و توانمندسازی خانوارها است، افزود: در همین راستا در سال جاری پیش بینی می‌شود که ۹ هزار و ۴۰۰ فرصت شغلی توسط کمیته امداد اجرا شود.

وی اضافه کرد: از محل تسهیلات قرض الحسنه هشت هزار و ۴۰۰ مورد از این طرح‌ها تأمین می‌شود و مابقی از محل مراکز کاریابی و ارتباط با کارفرمایان اجرایی می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با اشاره به اختصاص ۲۵۰ میلیارد تومان تسهیلات قرضه الحسنه اشتعال به کمیته امداد استان در سال جاری، عنوان کرد: در بستر اجرای دو کلان پروژه هدایت و راهبردی شغلی مددجویان، ۵۰ درصد طرح‌های اشتغالزایی کمیته امداد از طریق هدایت شغلی و ۵۰ درصد آنها از طریق راهبرد شغلی به منظور بازدهی بهتر طرح‌های اشتغال کمیته امداد انجام می‌شود.

وی از ارائه بسته‌های تشویقی به کارفرمایانی که مددجویان کمیته را به کار گیری کنند، اظهارداشت: براین اساس با به کارگیری هریک از فرزندان مددجویان در مناطق برخوردار مبلغ ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه دریافت و اگر ۴۰ نفر به کارگیری شوند، مبلغ دو میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه دریافت می‌کنند و یا اینکه به مدت دو سال از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما ۲۳ درصد توسط این نهاد استفاده کنند.

صادقی ادامه داد: در مناطق محروم که دارای ضریب ۶ و ۷ هستند علاوه بر پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به ازای به کارگیری هر نفر، سهم بیمه کارفرما توسط کمیته امداد به مدت سه سال پرداخت می‌شود.

صادقی تصریح کرد: در مناطق محروم با ضریب محرومیت ۶ و ۷ علاوه بر پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به ازای به‌کارگیری هر فرزند مددجو، به مدت سه سال نیز حق بیمه سهم کارفرما توسط کمیته امداد پرداخت می‌شود و همچنین در مناطق محروم با ضریب محرومیت ۸ و ۹ نیز علاوه بر پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه، حق بیمه سهم کارفرما به مدت چهار سال توسط این نهاد پرداخت می‌شود.

وی با بیان این مطلب که تعهد این نهاد جهت ایجاد شغل در سال گذشته چهار هزار شغل بوده است که خوشبختانه موفق به تحقق هشت هزار شغل شدیم، بیان داشت: با تلاش مضاعف، کمیته امداد استان موفق به کسب رتبه برتر در ایجاد اشتغال در میان دستگاه‌های مربوطه استان شد.

کد خبر 4977275

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 0 =