تغییر کاربری تجهیزات در دستور کار ملی حفاری

معاون مدیریت سیالات شرکت ملی حفاری ایران، ایجاد سود و صرفه اقتصادی با استفاده بهینه از منابع داخلی و تغییر کاربری برخی تجهیزات را از جمله راهکارهای جدید در پیشبرد اهداف سازمانی عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نفت، امیدعلی ممبینی با اشاره به کاربست شیوه‌های ابداعی و ابتکاری از سوی متخصصان و کارکنان مدیریت سیالات شرکت ملی حفاری، گفت: بهینه‌سازی و تغییر کاربری برخی تجهیزات و منابع موجود سبب آسان‌سازی گردش کار و شتاب‌بخشی در انجام وظایف محوله شده است.

وی افزود: از شمار اقدام‌های مؤثر در این راستا در ماه‌های اخیر می‌توان به روزآمدسازی یک دستگاه سانترفیوژ ملکی شرکت ملی حفاری ایران اشاره کرد که این توفیق با همکاری کارکنان بخش تعمیرات و عملیات سیال و بازنگری توان عملیاتی این دستگاه با تغییرات خلاقانه در برنامه‌های آن حاصل شد.

معاون مدیریت سیالات شرکت ملی حفاری ایران گفت: با در مدار عملیات قرار دادن سانترفیوژ روزآمد شده، تاکنون نزدیک به ۴ هزار و ۵۰۰ بشکه سیال روغنی در چهار دکل حفاری ۵۱، ۶۴، ۲۴ و ۷۵ فتح تصفیه کامل و از وزن ۱۵۰-۱۵۹ به وزن ۸۵ -۹۵ تغییر یافت. گفتنی است، با برنامه‌ریزی و استفاده از روش‌های مهندسی انجام کار، این عملیات با موفقیت محقق شده و به‌کارگیری آن در بخش‌های دیگر در حال بررسی و اجرا است.

ممبینی افزود: این عملیات افزون بر سودآوری، سبب اعتماد به تجهیزات داخلی، توان نیروی تخصصی، کاهش زمان و پیشگیری از هدر رفت مواد و آثار مثبت زیست‌محیطی شده و زمینه رضایتمندی کارفرما را فراهم آورده است.

وی تصریح کرد: این مدیریت با هم‌افزایی میان مجموعه کارکنان در سال ۱۳۹۸ با وجود برخی تنگناها در عمل با تأمین به‌موقع کالا و مواد و استفاده صحیح از داشته‌ها، موفق به کاهش ۶۰ درصدی انتظارات نسبت به سال قبل از آن شد.

کد خبر 4977808

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =