واحدهای تولیدی و مراکز اشتغال در گیلان روزانه رصد می شوند

رشت- استاندار گیلان با اشاره به رصد روزانه واحدهای تولیدی و مراکز اشتغال در این استان، گفت: کم کاری هیچ کسی در اجرای برنامه های جهش تولید و اقتصاد مقاومتی پذیرفتنی نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، ارسلان زارع پیش از ظهر پنجشنبه در جلسه شورای اداری در سالن غدیر استانداری گیلان ضمن تبریک ازدواج حضرت علی و حضرت فاطمه، اظهار کرد: نیاز امروز جامعه ترویج این نگاه به مقوله ازدواج است.

وی با بیان اینکه توجه به تولید، اشتغال، اقتصاد و توسعه از مهم‌ترین مقوله‌های مرتبط با جوانان است، گفت: باید از ظرفیت و توانمندی جوانان برای رونق و توسعه در این موارد استفاده کنیم.

تصویب برنامه مدون گیلان در زمینه جهش تولید

استاندار گیلان در ادامه با اشاره به اینکه بهره گیری از توانمندی و ظرفیت و اعتماد به جوانان در بخش‌ها و حوزه‌های مختلف همیشه موفقیت را به دنبال داشته است، افزود: حضور فعالانه و نقش آفرین جوانان برای حل مشکلات، بهبود شرایط و رفع تنگناها تأثیرگذار بوده است.

وی با بیان اینکه در مدیریت کرونا با حضور فعال و گسترده جوانان مواجه بودیم، تصریح کرد: جوانان در این ایام قدم به میدان جهاد و عرصه ایثارگری و حضور فعالانه در مراکز بهداشتی و درمانی گذاشتند.

زارع با اشاره به اینکه نیاز جامعه امروز جهش تولید است، گفت: از جمله برنامه‌های راهبردی دولت و وزارت کشور نیز در همین مسیر سیاست گذاری و هدف گذاری شده است.

استاندار گیلان با تأکید بر تعیین محورهای توسعه استان، اظهار کرد: همواره تلاش کرده‌ایم با همدلی و وفاق و بهره گیری از همه ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های گیلان در مسیر توسعه استان گام برداریم.

وی با بیان اینکه محور عملکرد همه دستگاه‌ها و فرمانداران استان گیلان باید حول ٣٠ عنوان اقتصادی تعیین شده که به تأیید رئیس جمهور نیز رسیده باشد، اظهار کرد: انتظار داریم در این خصوص پیگیری‌ها تسریع یابد.

زارع با اشاره به تصویب برنامه مدون استان در راستای تحقق جهش تولید و با بیان اینکه این برنامه از سوی ستاد اقتصاد مقاومتی تأیید شده است، گفت: در این زمینه تفاهم نامه‌ای با سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای حمایت اعتباری منعقد شده است.

پیگیری پروژه‌های اقتصاد مقاومتی و جهش تولید مؤلفه ارزیابی مدیران

وی با بیان اینکه یکی از مؤلفه‌های ارزیابی عملکرد مدیران پیگیری پروژه‌های اقتصاد مقاومتی و جهش تولید است، افزود: با توجه به اینکه بسترهای مناسب برای اشتغال و تولید در استان گیلان فراهم است هیچ دستگاهی در این زمینه بدون وظیفه نیست.

استاندار گیلان با تأکید بر اینکه کم کاری و سهل انگاری در این بخش‌های از هیچ کسی پذیرفته نیست، اظهار کرد: در راستای تحقق شعار جهش تولید بانک‌ها نیز یکی از عوامل محرک محسوب می‌شود.

وی با اشاره به ابلاغ پیشگیری از تغییر کاربری اراضی صنعتی و همچنین جلوگیری از برخی واگذاری‌ها، تصریح کرد: بومی بودن، داشتن صلاحیت و توانمندی، حفظ اشتغال و کاربری و توسعه و ارتقا ظرفیت از مهم‌ترین شرایط پیش بینی شده برای واگذاری واحدهای صنعتی است.

زارع با تأکید بر اینکه فرماندار و دستگاه‌های متولی باید به صورت روزانه مراکز اشتغال را رصد و پایش کنند، ادامه داد: باید قبل از بروز بحران و مشکل تمهیدات لازم اندیشیده شود.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت آزادسازی سواحل و احیا تالاب‌های انزلی و عینک، گفت: آزادسازی نوار ساحلی در اولویت برنامه‌های وزارت کشور قرار داشته و گزارشات نهایی آن تا هفته آینده تکمیل می‌شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه اقدامات پیشگیرانه خوبی از سوی منابع طبیعی در دستور کار قرار دارد، افزود: در سال گذشته ۳۲ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی برای حوزه منابع طبیعی پیش بینی شد که این اقدامات در سال جاری نیز پیگیری خواهد شد.

کد خبر 4981119

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 3 =