طرح هر دانش آموز یک مهارت را در قزوین عملیاتی می کنیم

قزوین- مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: طرح هر دانش آموز یک مهارت فنی و حامیان کودکان بازمانده از تحصیل در استان قزوین عملیاتی می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سومین جلسه شورای آموزش و پرورش استان قزوین عصر شنبه با حضور هدایت الله جمالی پور استاندار، لطف الله سیاهکلی و فاطمه محمد بیگی نمایندگان قزوین در مجلس شورای اسلامی، یاری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، حبیبی معاون سیاسی امنیتی، اصغری مدیرکل آموزش و پرورش و مدیران نهادهای فرهنگی و عضو در سالن استانداری قزوین برگزار شد.

حسنعلی اصغری در این نشست گفت: علیرغم کارهای خوب انجام شده اما به دلیل وسعت کارها هنوز اقدامات زیادی مانده که با کمک همه دستگاه‌ها و خیرین باید آن را عملیاتی کنیم.

وی اضافه کرد: در میانگین شاخص‌ها در حوزه آموزش و پرورش در رده بیستم قرار داریم و باید با برنامه‌های تدوین شده بتوانیم در چشم انداز افق ۱۴۰۳ در جایگاه سوم قرار گیریم و این کار نیازمند تلاش شبانه روزی و بهر ه گیری از همه ظرفیت‌ها است.

اصغری تصریح کرد: این برنامه متعلق به آموزش و پرورش نیست بلکه در چشم انداز پیش بینی شده باید همه مدارس استان برنامه داشته باشند تا بتوانیم به هدف برسیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین تصریح کرد: هدف گذاری مدون، توجه به محتوای آموزشی، روش‌ها و فرآیندها در اولویت برنامه‌های ما قرار دارد و امیدواریم همه مدیران عزم خود را برای رسیدن به چشم انداز جزم کنند.

وی اضافه کرد: در تولید محتوای امور پرورشی توانستیم رتبه اول کشور را کسب کنیم که این موفقیت با تلاش مضاعف به دست آمده است.

طرح حامیان کودکان بازمانده از تحصیل اجرا می‌شود

اصغری در ادامه گفت: یکی از طرح‌های مهمی که در دست اجرا داریم طرح حامیان کودکان بازمانده از تحصیل است که با کمک خیرین آن را اجرا خواهیم کرد.

وی بیان کرد: با تشکیل شورای آموزش و پرورش روستایی تلاش می‌کنیم ضمن شناسایی بازماندگان از تحصیل برای سوادآموزی این گروه برنامه ریزی کنیم.

اصغری در مور آموزش‌های مهارتی هم اظهار داشت: توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش با بهره گیری از ظرفیت سازمان‌ها، نهادهای دولتی و غیر دولتی و ارتباط بیشتر با دانشگاه جامع علمی کاربردی در دستور کار قرار دارد.

وی گفت: باید از ظرفیت فنی و حرفه‌ای استان بخوبی استفاده کنیم تا هر دانش آموز یک مهارت را فرا بگیرد.
 

کد خبر 4982798

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 5 =