شورای شهر کرج به نظارت و شفافیت توجه ویژه‌ای دارد

کرج - نایب رئیس شورای شهر کرج گفت: شورای شهر کرج به نظارت و شفافیت توجه ویژه‌ای دارد و این مهم در خصوص املاک شهرداری به جد پیگیری می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، رحیم خستو عصر یکشنبه در دویست و ششمین جلسه رسمی شورا که با حضور نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی همراه بود، در نطقی پیش از دستور با اشاره به استان شدن البرز، گفت: این مهم با ضعف امکانات زیرساختی محقق شد و طی چند سال اخیر بار مسئولیت بیشتر به دوش شهرداری‌های استان بوده است.

حجم کمک‌های مدیریت شهری کرج به دیگر نهادها قابل توجه است

وی با اشاره به حجم قابل توجه کمک‌های مدیریت شهری کرج به دیگر نهادهای اجرایی، گفت: شهرداری کرج با اعتباراتی که به نهادهای دیگر اختصاص داده است می‌توانست برای توسعه شهر گام‌های بلندی بردارد.

نایب رئیس شورای شهر کرج در بخش دیگری با بیان اینکه شهر کرج را صنعتی می دانند، گفت: این در حالی است که به حوزه فرهنگ و هنر این شهر بی توجهی‌های بسیاری شده است.

خستو با اشاره به اهمیت اختصاص منابع دولتی به توسعه حوزه فرهنگ و هنر، گفت: انتظار داریم این مهم از سوی نماینده کرج در مجلس شورای اسلامی پیگیری شود تا به توسعه زیرساخت‌های فرهنگی دست یابیم.

وی با تاکید بر اینکه بار سنگینی در حوزه فرهنگ به مدیریت شهری کرج تحمیل شده و در این خصوص نیاز به همکاری دولتمردان داریم، گفت: موضوع انتزاع کامل فردیس از کرج نیز مهم است که باید مورد توجه قرار گیرد.

نایب رئیس شورای شهر کرج در بخش دیگری با بیان اینکه در سه سال گذشته اقدامات خوبی در حوزه نظارت و شفافیت در شهرداری دنبال شده است، گفت: در حوزه اتوماسیون و کمسیون ماده ۱۰۰ این موارد اجرایی شده و قرار است این شفافیت در خصوص املاک شهرداری نیز پیگیری شود.

خستو اضافه کرد: وقتی بحث منافع شهر است همه افراد و دلسوز در تمامی دستگاه‌های خدمت رسان باید همکاری کنند، به عنوان نمونه نیاز است که تعامل میان شوراهای شهر به عنوان حکمرانان محلی با نمایندگان استان در مجلس که در سطح تصمیمات کلان کشوری حضور دارند، بیشتر شود.

کد خبر 4983764

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 10 =