مصرف برق در اردبیل وارد وضعیت هشدار شد

اردبیل- مدیر عامل شرکت توزیع برق استان اردبیل گفت: دستگاه‌های اجرایی و مشترکین خانگی با صرفه‌جویی ۱۰ درصدی در مصرف برق می‌توانند در جهت رفع مشکل خاموشی‌های بی برنامه مؤثر واقع شوند.

حسین قدیمی در گفتگو با خبرنگار مهر در رابطه با خاموشی‌های بی برنامه و بدون اطلاع قبلی عنوان کرد: در رابطه با تعمیرات خاموشی‌ها از قبل اعلام می‌شود اما در بحث خاموشی‌های بی برنامه که به واسطه اضافه بار یا اتصالات رخ می‌دهد نمی‌توان طبق اطلاع رسانی‌های قبلی اقدام کرد.

وی اضافه بار و عدم صرفه جویی در مصرف برق را عامل خاموشی‌های اخیر در استان دانست و گفت: ترانس‌های برق تا ظرفیت خاصی می‌توانند کارایی داشته باشند و با توجه به افزایش مصرف برق در تابستان شاهد ورود استان اردبیل به وضعیت هشدار و قطعی برق مخصوصاً در مناطق شمالی استان هستیم.

مدیر عامل شرکت توزیع برق استان اردبیل ادامه داد: با توجه به اینکه در مناطق شمالی استان دمای هوا غالباً بالا است و استفاده از کولر در این مناطق بیشتر از سایر نقاط است لذا خاموشی‌های بی برنامه در این نواحی بیشتر اتفاق می‌افتد.

قدیمی گفت: برای اینکه همه مردم از نعمت برق بهره مند شوند مشترکین پر مصرف باید صرفه‌جویی کنند و نهادها و ادارات نیز از این قاعده مستثنی نیستند و با صرفه جویی ۱۰ درصدی در مصرف برق می‌توانند برای رفع مشکل خاموشی‌های بی برنامه مؤثر واقع شوند.

وی افزود: با توجه به اینکه ۳۷ درصد از مشترکین برق را منازل و مشتریان خانگی تشکیل می‌دهند و پیک مصرفی ازساعت ۱۳ تا ۱۷ و بعد از اذان مغرب تا ساعت ۲۳ است لذا برای صرفه جویی در مصرف برق از مردم خواستاریم تا لامپ‌های اضافی را خاموش کنند و لوازم برقی پرمصرف را در پیک‌های یاد شده مورد استفاده قرار ندهند.

وی در سوال خبرنگار مهر در رابطه با هماهنگی شرکت برق با نظام مهندسی ساختمان جهت طراحی اصولی ساختمان‌ها و کاهش مصرف برق و مخاطرات آن بیان کرد: توصیه‌هایی به نظام مهندسی  شده و لازم است طراحان روال قبلی را کنار گذاشته و از این نوع لامپ‌ها استفاده کنند و به نظام مهندسی بارها تذکر داده ایم که قبل از ساخت ساختمان‌های بزرگ (با مصرف مورد نیاز بیش از ۲۵۰ کیلو وات) حتماً توسط معمار طبق آئین نامه محلی برای پست زمینی در نظر گرفته شود.

کد خبر 4984129

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 10 =