پرداخت تسهیلات بافت فرسوده با مشکل مواجه است

کرج - عضو شورای شهر کرج گفت: متأسفانه پرداخت تسهیلات بافت‌های فرسوده شهری با مشکل مواجه است.

احد رسولی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه تاکنون در سطح چند محله شهر کرج دفاتر تسهیل گری راه اندازی شده است، اظهار کرد: حصارک بالا، اوقافی‌ها، اخترآباد، مصباح، حیدرآباد و اسلام آباد محلاتی از کرج هستند که دفاتر تسهیل گری در این نقاط راه اندازی شده و قرار است پنج دفتر تسهیل گری دیگر نیز ایجاد شود.

وی در مورد اجرای پروژه‌های ساخت مسکن در محدوده بافت‌های فرسوده شهری در قالب پروژه‌های پیشگام، گفت: این پروژه‌ها در سطح مناطق دو و پنج کرج تعریف شده و توسط دفاتر تسهیل گری واقع در این مناطق مذاکره با مالکان جهت مشارکت در این پروژه‌ها دنبال شده است.

رئیس کمیسیون معماری، شهرسازی و بافت‌های فرسوده شورای شهر کرج، گفت: متأسفانه تسهیلات مسکنی که بر اساس مصوبات دولتی باید از سوی بانک‌های عامل در اختیار مالکان منازل واقع در بافت‌های فرسوده شهری قرار داده شود، به درستی محقق نمی‌شود تا با تکیه بر این تسهیلات بتوانند به بازسازی خانه‌های خود بپردازند.

رسولی با تاکید بر اینکه در سال جاری به یقین با جدیت بیشتری واگذاری تسهیلات ساخت و بازسازی مسکن به متقاضیان ساکن بافت‌های فرسوده را پیگیری می‌کنیم، بیان کرد: آخرین مصوبات مربوط به شرایط اعطای این تسهیلات و ارقام آن از طریق دفاتر خدمات نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده به ساکنین بافت‌های فرسوده شهری اطلاع رسانی می‌شود.

وی در خصوص پروژه‌های ساخت مسکن که در قالب طرح بازآفرینی و اجرای پروژه‌های تجمیع شده و مشارکتی در سطح بافت‌های فرسوده شهری کرج پیش برده می‌شود، عنوان کرد: در این مورد ساخت مجتمع‌های مسکونی در محله‌های مصباح، آق تپه مهرشهر و آسیاب برجی در دستور کار قرار گرفته و امید است به زودی شاهد کلنگ زنی این مجتمع‌ها باشیم.

عضو شورای شهر کرج با اشاره به اینکه طی سال گذشته بالغ بر چهار هزار و ۷۸۷ تن آسفالت ریزی در سطح معابر بافت‌های فرسوده شهری کرج اجرایی شده است، گفت: اعتبار صرف شده برای این عملیات دو میلیارد و ۳۸۹ میلیون تومان بوده است.

رسولی افزود: با لحاظ کارکردی که شهرداری در زمینه آسفالت معابر شهری بافت‌های فرسوده کرج در سال ۹۷ داشته است، از دو سال قبل تاکنون بالغ بر سه میلیارد و ۱۸۵ میلیون تومان برای پخش آسفالت در سطح بافت‌های شهری کرج هزینه شده است.

کد خبر 4985483

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha