ثبت ٧٢٠٠ ازدواج در بهار ٩٩ در فارس

شیراز- مدیرکل ثبت أحوال استان فارس گفت: طی سه ماه نخست سال ٩٩ بالغ بر هفت هزار و ٢٠٠ ازدواج ثبت شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ٢۶ درصد کاهش داشته است.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا انصاری بعد از ظهر چهارشنبه در کارگروه ساماندهی جوانان بیان کرد: طی سه ماهه اول سال ٩٨ بالغ بر ٩ هزار و ٩٨٠ ازدواج در استان به ثبت رسید این در حالی است که آمار ازدواج طی سه ماه اول امسال ٢۶ درصد کاهش داشته است.

وی اضافه کرد: طی سه ماه اول امسال در فارس بیش از دو هزار و ٧٢ فقره طلاق صورت گرفت که این آمار نیز نسبت به مدت مشابه کاهش داشته به گونه‌ای که طی بهار ٩٨ در فارس دو هزار و ۴٣٧ فقره طلاق به ثبت رسید.

او خاطرنشان کرد: براساس رشد جمعیتی که در استان صورت گرفته است با افزایش جمعیت میانسال استان شاهد هستیم که به ازای تولد ١٠٠ دختر در فارس بالغ بر ١٠٧ نوزاد پسر متولد می‌شود. این در حالی است که میزان ولادت در سال ٩٧ در فارس ٧٧ هزار نفر بوده که این آمار در سال ٩٨ با کاهش ١۴ درصدی همراه بوده است.

انصاری یادآور شد: سهم فرزند آوری در افرادی که بیش از ٣١ سال سن داشته‌اند در استان افزایش یافته و این در حالی است که در سال ٩٨ در مجموع بالغ بر ٢٩ هزار ازدواج به ثبت رسیده است بر أساس آمارها میانگین سن ازدواج در جوانان پسر در استان فارس ٢٨ سال و برای دختران ٢۴ سال برآورد شده است.

مدیر کل ثبت أحوال فارس تصریح کرد: فارس در حوزه ازدواج دارای جایگاه بیست و یکم کشور و در حوزه طلاق جایگاه شانزدهم کشور را داراست این در حالی است که استان خراسان در هر دو بخش طلاق و ازدواج از جمله استان‌های اول کشور است.

وی در خصوص میزان ولادت و وفات در استان نیز تصریح کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد در فصل بهار سال ٩٩ بیش از ١۵ هزار و ١۶۵ تولد به ثبت رسیده این آمار در سال گذشته بیش از ١۶ هزار و ١۶٢ مورد بود و در بخش وفات نیز طی بهار ٩٩ بیش از ۵ هزار و ۵۴٢ مورد به ثبت رسیده و در مدت مشابه سال قبل نیز ۵ هزار و ٢۶۵ مورد ثبت شده بود.

پرداخت ١۵ هزار میلیارد تسهیلات ازدواج در فارس

رئیس شورای سیاست گذاری بانک‌های استان فارس گفت: طی سال ٩٨ بالغ بر ١۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات ازدواج به زوج‌های جوان پرداخت شده است.

کریم ریگی زادگان در این جلسه بیان کرد: طی سال ٩٨ بیش از ۴٩ هزار متقاضی در استان فارس درخواست خود را به ثبت رسانده‌اند که تمامی این افراد نیز تسهیلات مورد نیاز خود را حتی با توجه به اینکه این تسهیلات دو برابر شده است دریافت کردند.

وی در خصوص سال ٩٩ نیز تاکید کرد: نزدیک به ۵ هزار درخواست طی سه ماهه نخست امسال به بانک‌های عضو شورای سیاست گذاری بانک‌های استان ارسال شده که طی این مدت نزدیک به دو هزار و ٣۶۶ میلیارد ریال تسهیلات ازدواج به زوج‌های جوان پرداخت شده است.

کد خبر 4985580

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha