مبارزه با مسئولان رانت خوار بسیاری از مشکلات کشور را حل می‌کند

سنندج - دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان گفت: تا زمانی که مسئولان رانت خوار برخی از پست‌های مهم دولتی را گرفته باشند نمی‌توان با فساد مبارزه کرد و مشکلات کشور را حل کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود الله مرادی ظهر امروز چهارشنبه در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، اظهار داشت: اگر مسئولان ما مشکلات و درخواست‌های خود را از راه قانونی و درست مطالبه کنند، دیگران هم از این مطالبه گری ما مسئولان سو استفاده نمی‌کنند و در نتیجه بخشی از فساد حاکم بر جامعه برداشته می‌شود.

وی افزود: شرایط جامعه و کشور ما به گونه‌ای است که اگر سنجیده در برنامه‌ها و مسائل خود حرکت نکنیم بدون شک دشمن از این نسنجیدگی ما سو استفاده کرده و بهره برداری خود را از بی توجهی ما می‌برد و نیاز است تمام مسئولان دست در دست هم دهند تا بتوانند بخشی از مشکلات مردم و جامعه را حل کنند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان ادامه داد: امروز متأسفانه به دلایل مختلف که بیشتر آن نیز فشارهای خارجی است مشکلات مردم ما کم نیست، بیکاری، اعتیاد، طلاق، مشکلات مالی، معیشتی و اقتصادی دست به دست هم داده و ویروس کرونا نیز به این مشکلات اضافه شده تا مردم ما با مشکلات فراوانی مواجه شوند.

الله مرادی یادآور شد: اما نکته‌ای که نباید از آن غافل شویم نفوذ جریانی دشمن است که در این رابطه دشمن سعی می‌کند با نفوذ در کشور افرادی که اهداف آنان را محقق سازد را در جریان‌های خاصی قرار دهد تا بتواند کشور را با مشکلات بیشتری مواجه کند.

وی بیان کرد: یکی از اهدافی که دشمن آن را دنبال می‌کند این است که مسئولیت‌های بزرگ را از آدم‌های بزرگ گرفته و به آدم‌های کوچک بسپارد تا اینگونه آدم‌های بزرگ از مسئولیت کوچکی که به آنها سپرده شده، ناراضی باشند و در مقابل آدم‌های کوچک نیز نتوانند مسئولیت‌های بزرگی که به آنها سپرده شده را به سرانجام برسانند و در نتیجه حکومت دچار آشفتگی و مردم نیز دچار نارضایتی می‌شوند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان گفت: ما باید در همه رویکردهای خود در نظام اسلامی مواظب باشیم تا درگیر این نفوذ جریانی نشویم تا دشمن بتواند نقشه‌ها و توطئه‌های خود را برای نابودی اهداف انقلاب پیاده کند.

الله مرادی اظهار داشت: نکته دیگر در بحث مقابله با دشمن تهاجم اجتماعی است که امروز همه جانبه کشور ما را درگیر خود کرده و نمونه آن بی ثباتی و آشفتگی در بازار ارز است که بسیاری فکر می‌کنند این وضعیت خود به خود به وجود آمده اما تمام این اتفاقات با برنامه پیش می‌رود.

وی در ادامه سخنان خود به گرانی مرغ اشاره کرد و افزود: در این جریان می‌بینیم که قیمت مرغ به یکباره از پنج هزار تومان در مدت کمی تا مرز ۲۰ هزار تومان می‌رود و وقتی پشت پرده این اتفاق را بررسی کنیم، می‌بینیم که کسانی که برای صنعت مرغداری و صنایع وابسته به آن تصمیم‌گیری می‌کنند خود صاحبان اصلی این صنعت هستند و در نتیجه این گرانی به نفع خود تصمیم گیرندگان تمام می‌شود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان ادامه داد: تا زمانی که مسئولان رانت خوار بر پست‌های حیاتی و کلیدی کشور تکیه زده باشند نمی‌توان اقتصاد و وضعیت حال حاضر را تغییر داد و برای این کار باید ابتدا به مبارزه با این مسئولان برویم.

الله مرادی یادآور شد: این افراد بی مسئولیت هیچگاه به مشکلات جامعه و مردم توجهی ندارند و تنها به دنبال این هستند که به بهانه تحریم‌ها و فشارهای دشمنان خارجی، آشفتگی را به وجود بیاورند و تا خودشان به اهدافی که دارند برسند.

وی بیان کرد: امروز امر به معروف و نهی از منکر به تذکر دادن به دختران خلاصه نمی‌شود که حجابشان را رعایت کنند چرا که وقتی به کسی این تذکر را می‌دهیم در جواب به ما می‌گویند که اول شما بروید مسئولانتان را درست کنید بعد به حجاب ما گیر بدهید که واقعاً پاسخی برای این حرف‌ها نداریم و نمی‌توانیم چیزی بگوییم چرا که واقعیت دارد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان گفت: اگر واقعاً با فساد، تبعیض، فقر و نابرابری‌های اجتماعی می‌خواهیم مبارزه کنیم باید در ابتدا رانت خواران را از پشت میزهای مدیریتی برداریم و انسان‌های پاک دست و سالم را بر مسند مدیریت بگذاریم.

کد خبر 4985920

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha