کارخانه بسته‌بندی چای بویین میاندشت تعطیل شده است

بوئین‌میاندشت- فرماندار بوئین‌میاندشت گفت: کارخانه بسته‌بندی چای بویین میاندشت به دلیل عدم تامین زیرساختهای اولیه و برآورد نیاز شهرستان تعطیل شده است و و نیاز به تغییر کاربری دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا توسلی پیش از ظهر چهارشنبه در جلسه دیدار نماینده شهرستان با بخشدار و دهیاران شهرستان بوئین‌میاندشت اظهار داشت: دهیاری‌ها دستگاه اجرایی نیستند و در قانون برنامه‌ریزی به دهیاری بودجه اختصاص نمی‌دهند و اعتباری هر ساله به بنیاد مسکن برای هزینه در روستاها تخصیص می‌دهیم که بنیاد مسکن نیز به عنوان یک پیمانکار با برداشت درصدی از اعتبار به عنوان سود مابقی اعتبار را در روستاها برای پروژه‌های روستایی هزینه می‌کند.

وی افزود: بنیاد مسکن تاکنون به عنوان یک نهاد خدمات رسان در روستا هزینه‌ای خرج نکرده و قیر روستاها نیز با تلاش نماینده شهرستان تخصیص می‌یابد، قراردادها با بنیاد یک طرف است یعنی تمام هزینه‌ها از سوی دهیاری انجام می‌شود و از سوی بنیاد در روستاها هیچ هزینه‌ای انجام نمی‌شود.

نقش بنیاد مسکن در روستاها به عنوان پیمانکار است

فرماندار بوئین‌میاندشت گفت: هدف از تشکیل بنیاد مسکن خدمت رسانی به روستاها بوده است نه اینکه به عنوان یک پیمانکار در روستاها عمل کند، بنیاد مسکن سود کار کارشناسی ساخت و ساز در روستاها و حتی سود پرداخت وام مسکن روستایی را برداشت می‌کند.

وی با بیان اینکه اعتبار روستاهای فاقد دهیاری ناچیز است، گفت: اگر دهیاری به عنوان یک دستگاه اجرایی معرفی شود هم امنیت شغلی برای دهیار ایجاد می‌شود و هم کمک به دهیار می‌شود تا درصد سودی که بنیاد مسکن برداشت می‌کند صرف روستاها شود، اگر دهیاران با سابقه کار ۱۵ که دارای تجربه کاری هستند جذب دستگاه اجرایی شوند نیاز نیست یک نیرو جذب شود که سه سال آموزش ببیند.

روستاهای بوئین میاندشت تاکسی بین شهری ندارد

توسلی با بیان اینکه بحث نبود تاکسی یکی از مباحث مهمی در کاهش مشکلات مردم روستاها برای رفت و آمد به شهر است که به شهردارهای دو شهر نیز گزارش دادیم تا اعلام نیاز کنند، گفت: تاکنون تعداد ۱۰ نفر برای تاکسی ثبت نام کردند منتها با این وضعیت گرانی قیمت تاکسی متقاضیان توان خرید نقدی ندارد و نیاز به تسهیلات برای خرید دارند.

وی با تأکید بر اینکه برای مهاجرت معکوس شرایط زندگی در روستاها فراهم شود، تأکید کرد: برای شهرستان بوئین‌میاندشت، ۶۰ واحد مسکن محرومین مجوز احداث دریافت کرده است و اگر افراد تحت پوشش کمیته درخواست داشته باشند امکان دریافت مجوز بیشتر نیز وجود دارد.

کارگاه صنایع تبدیلی کوچک کارایی بیشتری دارند

فرماندار بوئین میاندشت با بیان اینکه کارگاه صنایع تبدیلی کوچک کارایی بیشتری برای شهرستان دارند، گفت: دو کارخانه چیپس شهرستان تنها چهار ماه در سال فعالیت دارد و کارایی خاصی ندارد.

وی گفت: از سویی زمانی که می‌خواستند مجوز کارخانه بسته بندی چای صادر کنند برآورد نکردند که چای از خارج یا استان‌های شمالی کشور وارد شهرستان برای بسته بندی شود، بر این اساس به دلیل اینکه بررسی انجام نشده کارخانه بسته بندی چای تعطیل شده است و نیاز به تغییر کاربری دارد.

کد خبر 4986109

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =