تخصیص بالغ بر۷۰ میلیارد تومان ازاعتبارات مدیریت کرونابه مرکزی

اراک- معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت گفت: تاکنون بیش از ۷۰ میلیارد تومان از اعتبارات مدیریت مبارزه با کرونا در اختیار استان مرکزی قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید کامل تقوی نژاد، روز چهارشنبه در سفر یک روزه به استان در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان مرکزی در اراک، اظهار کرد: در کشور ما در خصوص مدیریت کرونا نسبت به کشورهایی که از منابع و تجهیزات و… برخوردار هستند، منابع بسیاری در مقابله با کرونا در بخش اقتصادی و سلامت تزریق شده است.

وی ادامه داد: کشور چین از نظر شاخص‌های تخت به ازای هر هزار نفر ۶ الی ۷ برابر کشور، کره جنوبی ۱۲ برابر و کشورهای اروپایی ۹ برابر امکانات دارد اما خوشبختانه جمهوری اسلامی نه تنها در این حوزه خوب درخشیده است بلکه می‌توان گفت در حوزه درمان نیز موفقیت‌های چشمگیری حاصل شده است.

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت بیان کرد: استان مرکزی در زمان شیوع بیماری کرونا دومین استان درگیر بود اما با تلاش تمامی مسئولین استان و مردم توانستند آن را کنترل کنند و حمایت‌های دولت نیز در این حوزه مؤثر بوده است.

تقوی نژاد افزود: رهبر معظم انقلاب در خصوص درخواست برداشت یک میلیارد دلار از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی برای مدیریت و مقابله با کرونا موافقت کردند که اکنون بخش از این منابع نزدیک به ۳۰ درصد در اختیار دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: تاکنون بیش از ۷۰ میلیارد تومان از اعتبارات مدیریت مبارزه با کرونا در اختیار استان مرکزی قرار گرفته است به طوری که بر اساس تفاهم منعقد شده با رئیس دانشگاه علوم پزشکی برای استان مرکزی مبلغ ۱۲۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که در مرحله نخست ۴۸ میلیارد تومان تخصیص یافت و از منابع دیگر ۲۴ میلیارد اختصاص پیدا کرده است.

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت بر بهره برداری از پروژه بیمارستان ولیعصر اراک تاکید کرد: سال گذشته اعتباراتی به صورت اوراق برای ساخت این بیمارستان در نظر گرفته شد، امسال نیز باید از سایر اختیارات موجود برای بهره برداری و تکمیل این پروژه استفاده کرد.

تقوی نژاد مشارکت خیرین را در اجرای پروژه‌های بهداشتی درمانی مهم برشمرد و افزود: باید برای استفاده بیشتر از ظرفیت خیرین در این حوزه برنامه ریزی کرد.

وی ادامه داد: نیروی انسانی مهم‌ترین عامل در مدیریت کنترل بیماری کرونا در جمهوری اسلامی است و با وجود تلاش‌های فراوان کاردرمانی استان مرکزی در این حوزه برای ادا شدن حق استان در این بخش تلاش خواهیم کرد.

تقوی نژاد گفت: در حوزه تعداد طرح‌های تحقیقاتی پذیرفته شده کووید ۱۹ ایران سومین کشور پس از آمریکا و چین است و طرح‌های کشور در این حوزه در حال بررسی است.

کد خبر 4986430

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha