خاموشی بوستان ها و ادامه بی توجهی ها/کرونا همچنان قربانی می گیرد

شهرکرد- کرونا در چهارمحال و بختیاری همچنان قربانی می گیرد و مردم بدون توجه به هشدارها در بوستان ها و مناطق گردشگری حضور می یابند.

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: شیوع کرونا در چهارمحال و بختیاری صعودی شده است و فوتی‌های این بیماری روز به روز در حال افزایش است. به علت کوچک بودن شهرها در این استان، فوت یک نفر به علت بیماری کرونا به سرعت در شهر می پیچد و و موضوع صحبت روزانه مردم می‌شود.

با وجود اینکه آمار ابتلاء به کرونا توسط دانشگاه علوم پزشکی به صورت روزانه در این استان اعلام می‌شود و هر روز شاهد آمار جدید ابتلاء به این بیماری مرموز هستیم اما بسیاری از مردم بدون توجه به هشدارهای بهداشتی به امور روزانه خود می‌پردازند. برخی مجالس عروسی بر پا می‌کنند و برخی دیگر در مراکز گردشگری و پارک‌ها حضور پیدا می‌کنند.

بوستان بزرگ ورودی شهرکرد با وجود اینکه تمام روشنایی‌های آن خاموش شده است اما مردم هر شب در تاریکی شب در این بوستان حضور می‌یابند و دورهمی های خانوادگی را تشکیل می‌دهند. در حالی که در ابتدای سالجاری در ابتدای شیوع کرونا، مردم در این استان نسبت به رعایت موارد بهداشتی اهتمام بیشتری داشتند اما اینک در حالی که شیوع کرونا در این استان صعودی شده است، بی توجهی‌ها نیز بیشتر شده است.

مردم به استفاده از ماسک در برخی شهرها و مناطق اصلاً توجه نمی‌کنند و هستند افرادی که هنوز سلامت دیگر افراد جامعه را به خطر می‌اندازند.

افرادی بسیاری روزانه بدون ماسک شعبه بانکی مراجعه می‌کنند

یکی از مدیران شعبه بانک‌های سطح شهرکرد در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با توجه به اینکه ورود به بانک‌ها و سازمان‌ها با ماسک الزامی است اما افرادی بسیاری روزانه بدون ماسک به این شعبه مراجعه می‌کنند.

حسینی بیان کرد: هنگامی که این افراد تذکر داده می‌شود جبهه گیری می‌کنند و بهانه گیری های مختلف برای استفاده نکردن از ماسک ابراز می‌کنند.

وی بیان کرد: در روزهای اول تذکرها برای استفاده از ماسک توسط بانکداران این شعبه به مراجعه کننده ها داده می‌شد اما تعداد افراد مراجعه کننده بدون ماسک آنقدر زیاد است که کارکنان از تذکر دادن خسته شدند.

وی اظهار کرد: در این میان بسیاری از مراجعه کننده ها به شعب بانکی به رعایت موارد بهداشتی توجه دارند که این امر قابل تقدیر است.

ویروس کرونا ویروسی سرکش است که هنوز دانسته‌های علم پزشکی پیرامون آن کامل نشده است و به عنوان خطر جدی و همچون آتش زیر خاکستر سلامت و زندگی افراد جامعه را تهدید می‌کند معاون دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با اشاره به آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: آمار فوتی‌های ناشی از بیماری کرونا در کشور سه رقمی و تقریباً روزانه شاهد فوت یک بیمار در استان هستیم.

علی ضامن صالحی فرد به نقش محوری مردم در مبارزه با این بیماری اشاره کرد و گفت: ویروس کرونا ویروسی سرکش است که هنوز دانسته‌های علم پزشکی پیرامون آن کامل نشده است و به عنوان خطر جدی و همچون آتش زیر خاکستر سلامت و زندگی افراد جامعه را تهدید می‌کند.

وی تاکید کرد: آمار بالای بیماران بستری در مراکز درمانی و بیماران بدحال تحت مراقبت ویژه در این مراکز، طاقت فرسا و فرسودگی کادر بهداشتی و درمانی را به همراه داشته است.

وی با بیان اینکه شرح حال مبتلایان قطعی به کرونا، همچنان نشان از شیوع بالای بیماری و انتقال ویروس در تجمعات و محافل خانوادگی، جشن و مراسم‌های ترحیم دارد، ادامه داد: مردم مهمترین نقش را در جلوگیری از شیوع این بیماری در سطح استان دارند.

وی گفت: مردم با داشتن محوری ترین نقش در پیشگیری و کنترل بیماری کووید ۱۹ می‌توانند با پیوستن به پویش‌های مختلف از جمله استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و افزایش خود مراقبتی از شیوع روز افزون این بیماری پیشگیری کنند.

رعایت پروتکل‌های بهداشتی امر ضروری و جدی است و مردم باید به این موارد توجه ویژه داشته باشد کارشناس ارشد مددکاری اجتماعی در گفت و گو با خبرنگار مهر در خصوص بی توجهی مردم به کرونا اظهار کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی امر ضروری و جدی است و مردم باید به این موارد توجه ویژه داشته باشد.

علی صمیمی بیان داشت: استمرار به رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید به صورت جدی مورد توجه مردم باشد و مردم از وضعیت پیش آمده ابراز خستگی نکنند چراکه سلامت خانواده انها در گرو رعایت این موارد است.

وی بیان کرد: گرم شدن هوا از طرفی و خستگی‌های فکری از شیوع کرونا از طرف دیگر سبب شده است که برخی افراد به هشدارها بی توجه شوند و در پارک‌ها و مناطق گردشگری حضور یابند.

صمیمی تاکید کرد: شیوع کرونا وضعیت سختی را ایجاد کرده است و همه مردم باید برای شکست این بیماری دست به دست یکدیگر دهند.

وی بیان کرد: رعایت نکردن موارد بهداشتی توسط برخی افراد به نوعی بی حرمتی به دیگر افراد جامعه است که توصیه‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند و از طرفی موجب ادامه دار بودن شیوع این بیماری می‌شود.

صمیمی ادامه داد: برای ریشه کنی این بیماری باید همه افراد جامعه در رعایت توصیه‌های بهداشتی کوتاهی نکنند و توجه ویژه در این زمینه داشته باشد.

افزایش نظارت‌ها و سخت گیری ها برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی از طرفی و توزیع گسترده ماسک در سطح شهرها و روستا می‌تواند نقش کلیدی در جلوگیری از شیوع کرونا در سطح استان داشته باشد.

کد خبر 4988632

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 1 + 4 =

  نظرات

  • پارسی ۰۹:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
   0 0
   با سلام مردم را از حضور در پارک وبوستان منع نکنید.با خاموش کردن چراغ وبست سرویس های بهداشتی فاجعه های بزرگتری اتفاق می افتد.راه حل حضور ماموران امر به معرف سلامت جهت رعایت فاصله وزدن ماسک نه بستن پارک
  • انوار ۰۹:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
   0 0
   وقتی حضور در پارک وبوستان منع می کنید.جمع متفرق میشه نه خیر.منتقل میشه به فضای بسته کوچک با تراکم جمعیتی زیاد کورنا وفوت ناشی از ان از اونجاها میاد.اکثرا سال بالا وخانه نشین اند.کمی فکرکنید.بعد عمل