۲۵۰ پرونده واگذاری اراضی کشاورزی درآذربایجان غربی ثبت شد

ارومیه - مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت:به منظور توسعه خدمات دولت الکترونیک، اطلاعات ۲۵۰ پرونده واگذاری در سامانه جامع اطلاعات اراضی استان ثبت شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی سرخوش صبح یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه حفظ کاربری اراضی کشاورزی و جلوگیری از خرد شدن آنها یکی از مهم‌ترین اولویت‌های کاری این مدیریت است که در این راستا ضمن اصلاح ساختارها و قوانین، با متخلفان به صورت جدی برخورد می‌شود، از شناسایی ۴۸ هکتار تغییر کاربری غیر مجاز در اراضی کشاورزی استان در سه ماهه ابتدای سال جاری خبر داد.

وی با بیان اینکه امنیت غذایی، مستلزم تداوم بهره برداری از اراضی کشاورزی است، افزود: در این راستا به تعداد ۵۰۵ مورد اخطار توقف عملیات توسط گشت‌های حفاظت از کاربری اراضی کشاورزی استان صادر شده است.

سرخوش عنوان کرد: قلع و قمع بنا و مستحدثات غیر مجاز اجرا شده به استناد تبصره ۲ ماده ۱۰ به تعداد ۱۴۸ مورد در سطح ۱۹ هکتار و به استناد احکام صادره قطعی ۶ مورد در سطح ۳ هزار و ۹۱۸ متر مربع در طی سه ماهه اول سال جاری بوده است.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی تاکید کرد: مشارکت و نظارت عمومی مردم استان، بهترین و مؤثرترین راه برای حفاظت از سرمایه‌های ملی و جلوگیری از به مخاطره انداختن امنیت غذایی جامعه هست.

سرخوشوی بر لزوم افزایش سطح اطلاع رسانی و آگاه سازی مردم در خصوص راه اندازی سامانه ۱۳۱ و اهداف آن از طریق رسانه استانی تاکید و اضافه کرد: این سامانه به زودی در استان در قالب یگان حفاظت از اراضی کشاورزی به فعالیت خود ادامه خواهد داد و امیدواریم با راه اندازی این یگان شاهد افزایش ضریب حفاظت از اراضی کشاورزی از سوی مردم و کشاورزان در استان باشیم.

وی با اشاره به اهمیت ترویج، آموزش و اطلاع رسانی و حفاظت از اراضی کشاورزی گفت: امسال در راستای ترویج، آموزش و اطلاع رسانی در خصوص بهره برداری و حفاظت از اراضی کشاورزی، دوره‌های آموزشی ترویجی برای بهره برداران، تشکل‌ها و دهیاران به تعداد ۱۲۹ نفرروز و دوره آموزشی ویژه کارکنان به تعداد ۹۷ نفر روز در سطح استان برگزار شده است که در طول سال تداوم دارد.

همچنین در ادامه مدیر امور اراضی استان آذربایجان غربی، از تحقق ۱۷۰ درصدی برنامه وصول عوائد حاصل از فروش اراضی منابع ملی واگذار شده برای طرح‌های کشاورزی و غیر کشاورزی در چهار ماهه گذشته سال جاری خبر داد.

مدیر امور اراضی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی اظهار کرد: جهش تولید محدود به صنعت نیست بلکه در حوزه کشاورزی نیز باید با اتکا به دانش روز و مدرن کردن کشاورزی بتوانیم این شعار را عملیاتی کرده و شاهد جهش و رشد قابل توجه تولید به ویژه در حوزه محصولات استراتژیک باشیم و در این راستا وظیفه همگانی است که در جهت تأمین امنیت غذایی مردم از اراضی کشاورزی حفاظت و صیانت کنیم.

مدیر امور اراضی سازمان جهادکشاورزی استان با تاکید بر لزوم مشارکت همگانی در جلوگیری از تخریب اراضی کشاورزی، از بهره‌برداران و دوستداران طبیعت خواست در کنار حفاظت از عرصه‌های کشاورزی در صورت مشاهده هرگونه تخریب و دخل و تصرف در اراضی کشاورزی مراتب را با خط ارتباطی ۱۳۱ با مرکز فرماندهی یگان حفاظت از اراضی کشاورزی استان به‌صورت شبانه‌روزی اطلاع دهند.

کد خبر 4988976

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =