بازگشایی مدارس درزنجان منوط به وضعیت شیوع بیماری کرونا است

زنجان- استاندار زنجان،گفت: بازگشایی مدارس، منوط به وضعیت شیوع بیماری کرونا در استان بوده ودر شرایطی که استان در وضعیت سفید قرار داشته باشد، کلاس‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برپا خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، فتح الله حقیقی ظهر یکشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش در محل استانداری زنجان، با بیان اینکه کرونا همچنان مهمان کشور و به تبع استان زنجان است، گفت: بایدبرای برگزاری آموزش در فضای حقیقی تمهیدات لازم اندیشیده شود.

وی اظهار کرد: باید به‌صورت عملی به دانش‌آموزان رعایت بهداشت فردی، پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در مدرسه و جامعه و سبک زندگی با کروناویروس آموزش داده شود.

استاندار زنجان، با بیان اینکه مدارس با شرط داشتن دانش‌آموز سالم بازگشایی خواهد شد، اظهارداشت: ما نمی‌خواهیم هیچ دانش‌آموزی بیمار، بستری و حتی به دلیل بیماری کرونا جان خود را از دست بدهد. 

حقیقی تاکید کرد: با بازگشایی مدارس استان، شورای دانش‌آموزی و مربیان بهداشت همیاران سلامت مدارس، مبارزان با ویروس کرونا هستند و باید در این خصوص گروه یا سایتی طراحی شود و فرمانداران نیز باید این جلسات را در شهرستان‌های استان برگزار کنند.

وی بر تقویت روحیه جوانان و نوجوانان دانش‌آموز توسط معلمان استان تاکید کرد و افزود: اکنون به دلیل اینکه شش ماه است جوانان و نوجوانان خانه‌نشین شده‌اند، دچار افسردگی هستند، بنابراین باید فضایی شاد و مفرح برای آنان ایجاد شد.

استاندار زنجان، گفت: معلمان باید ایجاد روحیه و نشاط در بین دانش‌آموزان را به عنوان اولویت اول قرار داده و سپس به آموزش بپردازند.

حقیقی ابراز کرد: ارگان‌های ذی ربط باید با جوانان و نوجوانانی که رفتار مناسب دارند نیز با آنان رفتار مناسبی داشته باشند و بالعکس هم عمل شود.

وی گفت: وجود بیماری کرونا تقصیر هیچ‌کس نیست و باید همه افراد خود را با شرایط موجود وفق دهند که در کنار آن باید فضای شاد ایجاد شود.

استاندار زنجان، تصریح کرد: باید برای پوشش اینترنت کامل برای مدارس تلاش کنیم و دانش آموزان از این فصا به خوبی استفاده کنند.

حقیقی بر لزوم تشکیل کمیته کارشناسی در خصوص بازگشایی مدارس استان تاکید کرد و افزود: بازگشایی مدارس، منوط به وضعیت شیوع بیماری کرونا در استان بوده و در شرایطی که استان در وضعیت سفید قرار داشته باشد، کلاس‌ها به صورت حضوری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی که تدوین می‌شود.

وی افزود: در وضعیت زرد، برخی از کلاس‌های درسی به صورت حضوری و برخی دیگر نیز به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود و در وضعیت قرمز نیز به صورت ۱۰۰ درصد مجازی برگزارمی شود.

استاندار زنجان، بر لزوم تدوین و طراحی پروتکل‌های بهداشتی از جمله نحوه استفاده صحیح از ماسک مواد ضدعفونی کننده و غیره برای برگزاری کلاس‌های آموزشی در مدارس استان در وضعیت‌های مختلف کرونایی تاکید کرد و افزود: باید به این مهم باید توجه ویژه شود.

حقیقی بیان داشت: استان در زمینه تولید ماسک و مواد ضدعفونی کننده مشکلی ندارد و برای پاییز و زمستان تمهیدات لازم پیش بینی شده است.

کد خبر 4989156

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 11 =