پایگاه مقاومت بسیج جهاد دانشگاهی فارس راه‌اندازی می‌شود

شیراز – در آستانه فرارسیدن سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی، پایگاه مقاومت بسیج جهاد دانشگاهی استان فارس راه اندازی می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج ادارات و کارمندان سپاه فجر فارس، رئیس سازمان بسیج ادارات و کارمندان سپاه فجر فارس در آستانه فرا رسیدن سالروز تأسیس جهاد دانشگاهی، در دیدار با رئیس جهاد دانشگاهی فارس ضمن تبریک فرا رسیدن چهلمین سالگرد تأسیس جهاد دانشگاهی به فرمان امام راحل گفت: جهاد دانشگاهی یکی از نهادهای انقلابی است که تاکنون دستاوردهای خوبی در عرصه خدمت به نظام جمهوری اسلامی ارائه داده است.

جواد قناعتی با بیان اینکه سیاست ما در سازمان بسیج ادارات و کارمندان، ایجاد هم‌افزایی، تعامل و هماهنگی میان دستگاه‌های مختلف استان است، گفت: نکته‌ای که مدنظر قرار داده‌ایم این است که یکسری خدمات آموزشی، فرهنگی و اجتماعی به کارکنان بسیجی ادارات مختلف ارائه دهیم تا تعاملات میان بسیج کارکنان دو سویه باشد.

قناعتی اظهار کرد: در این زمینه می‌توانیم از ظرفیت‌های علمی و آموزشی جهاد دانشگاهی برای ارائه خدمات مناسب و با کیفیت به کارمندان بسیجی ادارات و دستگاه‌های اجرایی بهره جوییم که برای این کار آماده انعقاد تفاهم‌نامه همکاری هستیم.

وی تأکید کرد همواره نگاه ویژه‌ای به جهاد دانشگاهی داشته و داریم و می‌توانیم از این فضا در جهت پیشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی بیشترین بهره را ببریم.

قناعتی همچنین بر لزوم راه‌اندازی پایگاه مقاومت بسیج جهاد دانشگاهی فارس تأکید کرد و گفت: با فعال کردن پایگاه بسیج کارکنان در جهاد دانشگاهی استان امیدواریم در این زمینه نیز شاهد انجام فعالیت‌های مناسب و در خوری باشیم.

وی از رئیس جهاد دانشگاهی فارس خواست تا لیست خدماتی که می‌توانند به کارمندان و همچنین خانواده‌های کارمندان ادارات و دستگاه‌های مختلف ارائه دهند را مشخص کند و سپس ادامه داد: همچنین می‌توانیم دوره‌های آموزشی مدیریتی با محوریت جهاد دانشگاهی برگزار کنیم.

رئیس سازمان بسیج ادارات و کارمندان سپاه فجر فارس همچنین گفت: یکی از اقداماتی که در سازمان بسیج ادارات انجام می‌دهیم، شناسایی مشکلات مناطق محروم و ارزیابی آن‌هاست تا بتوانیم برای رفع این مشکلات هر کدام از دستگاه‌های اجرایی که نیاز است را دعوت کرده و با حضور عزیزان زحمت‌کش دستگاه‌های اجرایی در میزهای خدمت جهادی، آن مشکلات را برطرف کنیم.

وی ایجاد هم‌افزایی و تقویت ارتباطات بین سازمان‌ها و نهادها و دستگاه‌های مختلف را از دیگر اهداف سازمان بسیج ادارات استان عنوان کرد و گفت: گاهی اوقات اختلاف سلیقه میان مدیران موجب می‌شود تا مشکل ایجاد شود لذا ما می‌توانیم با ایجاد انس و الفت و تقویت ارتباطات بین مدیران سازمان‌ها این مشکلات را برطرف کنیم.

اهمیت آموزش نیروهای سازمانی

مظاهر بابایی، رئیس جهاد دانشگاهی فارس نیز در این دیدار بر اهمیت تقویت ارتباطات بین سازمانی تأکید کرد و گفت: از آنجا که بسیج به فرموده امام راحل لشکر مخلص خداست، می‌توانیم بهترین استفاده را از این ظرفیت داشته باشیم و از آن برای اعتلای فعالیت‌های خود بهره جوییم.

وی، اهمیت آموزش نیروهای سازمانی و تربیت نیروهای نخبه متخصص را در سازمان‌های مختلف یادآور شد و گفت: اگر قرار است که در ادارات نیروی نخبه متخصص انتخاب کنیم می‌توانیم غیر از روال عادی فعالیت‌های دیگری را در پیش بگیریم.

بابایی با بیان اینکه در این زمینه باید فعالیت‌های آموزشی تخصصی با توجه به شرایط و نیازهای روز جامعه برای نیروها مدنظر قرار دهیم، گفت: متأسفانه یکی از نقاط ضعفی که در برخی از سازمان‌ها مشاهده می‌شود این است که جانشین‌پروری درستی انجام نشده است که این ضعف را می‌توانیم با اجرای دوره‌های آموزشی مناسب و تخصصی برطرف کنیم.

رئیس جهاد دانشگاهی فارس با تأکید بر اینکه تربیت نیروهای متخصص متعهد در بسیاری از سازمان‌های جایش خالی است، گفت: جهاد دانشگاهی اخیراً کانون ارزیابی مدیران دستگاه‌های اجرایی را در خود جای داده است که این کار را در استان فارس نیز تاکنون برای چند سازمان انجام داده‌ایم.

وی با یادآوری این نکته که جهاد دانشگاهی چون گرایش سیاسی ندارد می‌تواند راحت‌تر در بحث ارزیابی مدیران ورود کند، گفت: دفتر اصلی کانون ارزیابی در جهاد دانشگاهی تهران واقع شده است و در استان فارس نیز برای این کار هماهنگی‌های لازم انجام می‌شود.

بابایی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی در آینده‌پژوهی ظرفیت خوبی دارد، گفت: یکسری اقدامات و تحولات جدیدی را در بحث فعالیت‌های فرهنگی جهاد دانشگاهی فارس انجام خواهیم داد تا بتوانیم بهتر از قبل در این عرصه فعالیت کنیم. وی ظرفیت خبرگزاری‌های این نهاد را یادآور شد و گفت: خبرگزاری‌های ایکنا و ایسنا می‌توانند همکاری‌های بسیار خوبی در جهت اعتلای اهداف سازمان بسیج ادارات انجام دهند و از ظرفیت آنان برای کمک به کار این سازمان استفاده خواهیم کرد.

بابایی در خصوص راه‌اندازی پایگاه مقاومت بسیج در جهادد انشگاهی فارس گفت: آمادگی راه‌اندازی این پایگاه مقاومت بسیج را در استان داریم و در این زمینه مقدمات آن را فراهم خواهیم کرد.

وی در پایان بیان کرد: جهاد دانشگاهی فارس آمادگی همکاری و ارائه خدمات مختلفی اعم از آموزشی، درمانی و فرهنگی را به کارکنان بسیجی ادارات و دستگاه‌های مختلف استان دارد.

کد خبر 4989186

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 4 =