مجلات رشد با محوریت آموزش در وضعیت کرونا تولید محتوا دارد

محمد ابراهیم محمدی گفت: مجلات رشد، در مواجهه با ویروس کرونا با انتشار مطالب آموزشی و ترویجی با موضوع کرونا می‌کوشد در این برهه با معلمان، دانش‌آموزان و خانواده ها همراه باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد ابراهیم محمدی، سرپرست دفتر انتشارات و فناوری آموزشی در خصوص عملکرد مجلات رشد در وضعیت همه‌گیری بحران کرونا توضیح داد: خانواده پر شمار مجلات، در مواجهه با ویروس ناقل کرونا آرام ننشسته است و با انتشار مطالب آموزشی و ترویجی با موضوع کرونا در این باره، می‌کوشد در این برهه حساس همه‌گیری بیماری کرونا، به با معلمان، دانش‌آموزان و خانواده‌ها همراه باشد. شماره‌های نخست مجلات دانش‌آموزی، بزرگ‌سال عمومی و نیز مجلات تخصصی رشد، هر کدام به نوبه خود سهمی در این همراهی دارند و می‌کوشند، بر خلاف ویروس کرونا، ناقل خیر و خوشی باشند!

وی ادامه داد: در این راستا دفتر انتشارات و فناوری آموزشی، علاوه بر اینکه ویژه‌نامه‌ای مستقل با موضوع «نقش خانواده در آموزش فرزندان در ایام همه‌گیری ویروس کووید ۱۹ (کرونا)» منتشر می‌کند، در شماره‌های اول مجلات خود، بر موضوع کرونا متمرکز شده است. برای مثال، رشد فناوری آموزشی در سرفصلی با عنوان «آموزش در بحران»، چند مقاله در این‌باره دارد.

به گفته وی رشد معلم نیز در مقاله‌ای «چالش‌ها و فرصت‌های پیش آمده در بحران کرونا» را بررسی کرده است. رشد مدیریت مدرسه با پرداختن به مفاهیم «خروج از چالش‌های پساکرونایی در آموزش و پرورش» و «نقش مدیر مدرسه به عنوان رهبر شبکه دانایی»، اهمیت مدیریت روزآمد را مورد بررسی قرار داده است. رشد مدرسه فردا در مطالبی با عنوان‌های «سایه کرونا بر نظام آموزشی» و «ویروس شود سبب خیر»، آموزش در وضعیت فعلی را مورد توجه قرار داده‌است. رشد برهان متوسطه اول، سرمقاله خود را با عنوان «معادله چند مجهولی کرونا» به این موضوع اختصاص داده و در مقاله‌ای با عنوان «سرعت شیوع ۲ به توان ۷۲»، با زبان ریاضی، جامعه دانش‌آموزی و معلمان را متوجه سرعت انتشار ویروس کرونا کرده است. رشد آموزش ابتدایی هم آموزگاران را با موضوع «تغذیه دانش‌آموزان در همه‌گیری کرونا» به چالش کشیده است. رشدهای جوان و نوجوان هم مطالبی علمی در این باره مطرح کرده‌اند.

وی بیان کرد: انتقال نکات آموزشی و تربیتی به خانواده‌ها و مهارت افزایی والدین در ارتباط با فرزندان، از اهداف اصلی مجلات عمومی و تخصصی رشد محسوب می‌شود. در این دوره حساس و پر مخاطره، تمام انرژی و تلاش کارکنان دفتر انتشارات و فناوری آموزشی معطوف است به همیاری و کمک به خانواده‌ها، مشاوران مدرسه‌ها و دانش‌آموزان، تا بتوان به سلامت و یا با حداقل مشکلات از این دوره حساس عبور کرد. مطالب متنوع مجلات رشد همواره در تحقق اهداف آموزشی مؤثر بوده‌اند و در این دوره نیز تلاش دست‌اندرکاران تولید، انتشار و توزیع مجلات، بر انتقال صحیح مفاهیم آموزشی متمرکز است.

محمدی در پایان گفت: این روزها که مدرسه‌ها به خاطر حفظ جان عزیزان دانش‌آموز و معلم، از شکل حضوری خود خارج شده‌اند و در دنیایی مجازی‌تر فعالیت می‌کنند، مجلات رشد نیز از شکل کاغذی فاصله گرفته و به شکل الکترونیکی و در بستر شبکه رشد و شبکه شاد و بسترهای محتمل دیگر، توزیع خواهند شد و در دسترس مخاطبان قرار خواهند گرفت.

کد خبر 4989240

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 9 =