برنامه‌های مشارکتی در حوزه فرهنگ و رفتار سازمانی تدوین شود

سمنان- معاون استاندار سمنان بابیان اینکه برنامه‌های مشارکتی باید در حوزه فرهنگ و رفتار سازمانی تدوین شود، گفت: هدف از اجرای این کار ایجاد وفاق اجتماعی و ارتقا بهبود شاخص‌های عملکردی است.

به گزارش خبرنگار مهر، فاطمه منصوری عصر یکشنبه در جلسه کمیته نیروی انسانی استانداری سمنان به میزبانی سالن غدیر استانداری ضمن بیان اینکه برنامه‌های مشارکتی می‌بایست در حوزه فرهنگ و رفتار سازمانی تدوین شود، ابراز داشت: در این راستا باید ارتقای فرهنگ‌سازمانی در دستور کار واقع شود که البته پیش‌نیاز کار کمیته سرمایه انسانی نیز به شمار می‌رود.

وی ضمن بیان اینکه ایجاد فرهنگ‌سازمانی در نهایت ایجاد وفاق اجتماعی و ارتقا بهبود شاخص‌های عملکردی را به دنبال دارد، افزود: برای رسیدن این مهم ابتدا باید فرصت‌ها و تهدیدها مورد شناسایی قرار گیرد سپس اطلاعات جامع شاخص‌هایی برای ارزیابی مستمر عملکرد نیروی انسانی تدوین شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان بابیان اینکه ایجاد انگیزه بین کارکنان می‌تواند به عاملی برای بهبود عملکرد سازمانی تبدیل شود، ابراز داشت: یکی از راهکارهای موجود برگزاری مسابقات انگیزشی مطالعه شده گروهی نظیر ورزش است.

منصوری ضمن بیان اینکه ترویج کارگروهی و تقویت و انسجام در اقدامات جمعی سازمانی و همچنین توجه به برنامه‌های گروهی می‌بایست مد نظر واقع شود، تصریح کرد: مقوله منابع انسانی باید در تمامی سطوح و حوزه‌ها متناسب با وظایف و اختیارات مورد توجه قرار گیرد.

وی ضمن بیان اینکه تقدیر به موقع از کارکنان در راستای بهبود فرهنگ‌سازمانی و ارتقا بهره وری بسیار اثرگذار است، افزود: با توجه به این موضوع می‌طلبد تا هم‌افزایی در آگاهی مدیران برای پیاده‌سازی مطلوب برنامه‌های حوزه منابع انسانی ایجاد شود و نقش مؤثر و کلیدی رفتار و منش مدیران در چگونگی عملکرد کارکنان مورد بازبینی قرار گیرد.

کد خبر 4989374

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 3 =