کمبود ۱۴۰ نیروی پرستار در بیمارستان باقرالعلوم اهر

اهر- رئیس سازمان نظام پرستاری شهرستان‌های ارسباران با بیان اینکه پرستاران بیمارستان باقرالعلوم اهر خدمات‌دهی عالی دارند، گفت: بیمارستان باقرالعلوم اهر ۱۴۰ نیروی پرستار نیاز دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، اُم البنین نارنجی عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در شهرستان اهر اظهار کرد: از مدیر بیمارستان باقرالعلوم اهر و مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اهر به خاطر حمایت‌هایی که از کادر درمان در شرایط کرونایی که تأمین تجهیزات و لوازم حفاظت فردی کادر درمان در برابر کرونا سخت است و بی‌وقفه تلاش کرده‌اند و اجازه نداده‌اند تا کمبودی از ناحیه تجهیزات و لوازم حفاظتی احساس شود قدردانی می‌کنم.

رئیس سازمان نظام پرستاری شهرستان‌های ارسباران در ادامه با اشاره به کمبود نیروی پرستار در بیمارستان باقرالعلوم اهر افزود: کمبود نیروی پرستاری صرفاً مختص شهرستان اهر نیست، بلکه در سطح کشور ۱۵۰ هزار نیروی پرستاری نیاز است، از این‌رو طبق استانداردهای کشور باید به ازای هر تخت بیمارستانی باید ۱.۸ درصد نیروی پرستاری داشته باشیم.

وی تاکید کرد: متأسفانه ضریب نیروی پرستاری به ازای هر تخت بستری در بیمارستان باقرالعلوم اهر ۷۲ صدم درصد است که پایین‌تر از استانداردهای کشوری بوده و به عبارتی فقط یک سوم نیاز به پرستار را در بیمارستان باقرالعلوم اهر داریم.

نارنجی گفت: در حال حاضر ۱۶۰ نیروی پرستاری در بخش‌های مختلف بیمارستان باقرالعلوم اهر داریم که با احتساب سایر بخش‌هایی که جزو گروه‌های پرستاری حساب می‌شوند جمع کنیم مجموع شاغلان در گروه پرستاری بیمارستان اهر به ۲۲۰ نفر می‌رسد در حالی که حداقل باید بیمارستان باقرالعلوم اهر ۳۶۰ نیروی پرستاری داشته باشد.

رئیس سازمان نظام پرستاری شهرستان‌های ارسباران از کمبود ۱۴۰ نیروی پرستاری در بیمارستان باقرالعلوم اهر علی‌رغم شیوع ویروس کرونا و افزایش مشغله کاری با افزایش مراجعات خبر داد و گفت: بیمارستان باقرالعلوم اهر تنها یک سوم نیاز خود پرستار دارد در حالی که باید سه برابر پرستار داشته باشیم تا بتوانیم به نیازهای مراجعه‌کنندگان جواب دهیم.

وی تصریح کرد: اگر منصفانه نگاه کنیم، پرستاران بیمارستان باقرالعلوم اهر خدمات‌دهی عالی دارند و اگر مردم منصفانه ببینند و شرایط کرونایی، کمبود نیروی پرستاری، فعالیت بدون‌وقفه، افزایش مراجعات را لحاظ کنند شاید بتوانند سختی کار کادر درمان را درک کنند و از طرفی یک پرستار در بخش داخلی بیمارستان باقرالعلوم اهر به ۱۵ الی ۱۸ بیمار رسیدگی می‌کند در حالی که می‌بایست به ۷ بیمار رسیدگی کند.

نارنجی از رضایتمندی بیش از ۸۵ درصد مراجعه‌کنندگان به بیمارستان باقرالعلوم اهر در فرم‌های پرسش‌نامه وزارت بهداشت خبر داد و گفت: چک لیست یا همان پرسش‌نامه که از طریق وزارت بهداشت در اختیار بیمارستان اهر قرار گرفته و به بیماران و همراهان آنها ارائه می‌شود در این پرسش‌نامه‌ها از مجموعه کادر درمان ۸۵ درصد رضایت داشته‌اند و از پرستاران ۹۳ درصد اعلام رضایت کرده‌اند و تمامی اسناد این نظرسنجی به صورت مکتوب و با دست‌خط مراجعه‌کنندگان موجود است.

رئیس سازمان نظام پرستاری شهرستان‌های ارسباران در پایان با تاکید بر این‌که ۶۸ نفر از کادر درمان بیمارستان باقرالعلوم اهر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند خاطرنشان کرد: از مجموع ۶۸ کادر درمان مبتلا به کرونا؛ ۶۱ نفر پرستار، ۳ پزشک و ۴ نفر از سایر بخش‌های بیمارستان باقرالعلوم اهر تاکنون به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

کد خبر 4989413

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 8 =