سه متخلف اقتصادی  به ۳۰۷ میلیون ریال جریمه محکوم  شدند

بیرجند-مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان‌جنوبی گفت: سه متخلف اقتصادی در خراسان‌جنوبی به ۳۰۷ میلیون ریال جریمه محکوم شدند.

محمد حسین اشرفی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: با حکم شعبه اول تجدید نظر تعزیرات حکومتی خراسان‌جنوبی محکومیت ۳ پرونده تعزیراتی قطعی شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: در یک پرونده با ارسال گزارش از سوی اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان قائنات مبنی بر عرضه خارج از شبکه ۲۲۵ کیسه آرد ۴۰ کیلوگرمی توسط یک نانوایی در شهر خضری و رسیدگی پرونده در اداره تعزیرات حکومتی قائنات متهم به پرداخت مبلغ ۲۲۱ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال در حق دولت و عرضه آردها در شبکه توزیع محکوم گردید.

اشرفی ادامه‌داد: در پرونده‌ای دیگر که با مراجعه یکی از شهروندان شهرستان طبسی به اتاق اصناف این شهرستان و شکایت از گران فروشی یک واحد صنفی که کار گاز سوز کردن خودروها را انجام می‌دهد، گزارشی تهیه و به اداره کل تعزیرات حکومتی این شهرستان ارسال شد.

وی اظهار کرد: پس از محرز شدن تخلف گران فروشی متهم در شعبه، واحد صنفی به پرداخت مبلغ ۳ میلیون و ۸۲۰ هزار ریال در حق شاکی و ۷ میلیون و۶۴۰  هزار ریال در حق دولت محکوم گردید.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان‌جنوبی در خصوص پرونده سوم رسیدگی شده گفت: در این مورد که پرونده با ارسال گزارش تخلف گران‌فروشی آجر از سوی اداره صمت شهرستان قائنات تشکیل شده و در تعزیرات حکومتی این شهرستان رسیدگی شد، متهم به پرداخت مبلغ ۷۵ میلیون ریال در حق دولت و ممهور نمودن پروانه به مهر تخلف اول محکوم گردید.

اشرفی ادامه‌داد: محکومان پس از رویت رای ابلاغی، اعتراض خود را نسبت به دادنامه‌های صادره اعلام داشتند تا پرونده برای رسیدگی مجدد به شعبه اول تجدید نظر استان ارسال شود.

وی یادآور شد: در شعبه اول تجدید نظر استان نیز پس از مطالعه اوراق پرونده و لایحه اعتراضیه و مشاوره لازم نظر به اینکه در این مرحله از رسیدگی محکومان نتوانستند دلایل و مدارک مستندی را جهت نقض آرای شعب بدوی ارائه کنند، لذا ضمن رد اعتراض محکومین آراء صادره در شعب بدوی تایید و ابرام گردیده است

کد خبر 4989643

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =