توجه به امنیت روانی، اقتصادی و درآمد پایدار خبرنگار یک ضرورت است

قزوین- فرماندار شهرستان آوج گفت: برای تقویت جایگاه رسانه ها و حرکت در مسیر حرفه ای شدن، توجه به امنیت روانی، شغلی، اقتصادی و تامین درآمد پایدار برای معیشت خبرنگار یک الزام و ضرورت است.

به گزارش خبرنگار مهر، نصرت الله علیرضایی فرماندار شهرستان آوج عصر سه شنبه به مناسبت فرارسیدن روز خبرنگار با حضور در دفتر خبرگزاری مهر استان قزوین از تلاش همکاران رسانه‌ای در روشنگری و اطلاع رسانی و نیز ترویج فرهنگ مطالبه گری تقدیر کرد.

نصرت الله علیرضایی در این دیدار گفت: خبرنگاران مجاهدان و ایثارگران عرصه اطلاع رسانی در شرایط سخت هستند که بدون هیچ توقف و تعطیلی در همه صحنه‌ها حضور دارند تا مردم را آگاه کنند.

وی بیان کرد: بدون شک فعالیت در عرصه رسانه بسیار مهم، حساس، ظریف، تخصصی و پر تحرک است و حضور در این عرصه به جسارت، شجاعت، تخصص، مردم باوری و اخلاق نیازمند است.

فرماندار شهرستان آوج تصریح کرد: در فضای کنونی جامعه که سیاست و اقتصاد همه امور را تحت تأثیر قرار داده باید بپذیریم که اطلاع رسانی به مراتب سخت‌تر شده و هر کسی که وارد این کار می‌شود باید علاقمند، عاشق، خستگی ناپذیر و با سعه صدر باشد.

وی افزود: در شرایطی که برخی مردم حوصله خواندن خبر را هم ندارند کار شما رسانه‌ها سخت‌تر شده تا بتوانید با خلاقیت و ایجاد جذابیت در روش‌ها برای خود مخاطب جلب کرده و همچنان مردم را با رسانه همراه کنید.

علیرضایی یادآور شد: رسانه‌ها در پاسخگو کردن مدیران، انعکاس مشکلات و تسریع در حل آن، دیده شدن و بیان مطالبات عمومی و توسعه و عمران مناطق تأثیر بسزایی دارند و می‌توان اذعان کرد خبرنگاران و رسانه‌ها «مدیران را در ریل اصلی توجه به خواسته‌های مردم» قرار می‌دهند.

ضرورت توجه به امنیت اقتصادی و روانی خبرنگار

فرماندار آوج اظهار داشت: توجه به امنیت فکری، سیاسی، خبرنگار موجب می‌شود قلم خبرنگار در نوشتن نلغزد و بیم نداشته باشد و احساس نا امنی نکند و در کنار آن توجه به امنیت اقتصادی و معیشتی آن مانند مسکن، بیمه و معیشت و درآمد پایدار هم موجب می‌شود رسالت حرفه‌ای خبری شکل بگیرد.

وی گفت: باید ظرفیت جامعه را بالا ببریم تا خبرنگار منتقد و منصف از جایگاه بالایی برخوردار شده و تکریم شود و در صدر نشیند و به تدریج به سمت بیان مطالبات و خواسته‌های مردمی رفته و مشکلات را با کمک رسانه‌ها کاهش دهیم.

علیرضایی یادآور شد: در شرایط کنونی به نظر می‌رسد رسانه‌ها از جایگاه واقعی خود دور شده اند و روز خبرنگار فرصتی برای بازیابی این جایگاه و تقویت آن است.

فرماندار شهرستان آوج اضافه کرد: رسانه یک عرصه تخصصی و حرفه‌ای است که نباید هر فردی به راحتی بتواند وارد آن شده و قلم فرسایی کند و این حرفه مستلزم حضور افرادی است که با افکار عمومی آشنا بوده، نبض سیاسی جامعه را بدانند، با مطالعه باشند، اولویت‌ها، سیاست‌ها، مشکلات، توانمندی، راهکارهای توسعه و حل مشکلات هر منطقه را بدانند و در بازگویی آن نیز از قلم خود بخوبی استفاده کنند.

وی گفت: خبرنگار باید از افراد عادی جامعه اطلاعات بیشتری داشته و قلم خوبی داشته باشد، با جسارت، انصاف، وجدان، تعهد قلم بزند و در مسیر حل مشکلات جامعه دغدغه مند باشد.

خبرگزاری مهر، رسانه وزین استان قزوین است

علیرضایی با اشاره به ویژگی و نواقص خبرگزاری مهر هم گفت: ضمن احترام و تشکر از همه رسانه‌های مجازی و مکتوب استان باید اذعان کرد خبرگزاری مهر در ردیف رسانه‌هایی است که اگر فعالیتش متوقف شود حتماً سایر رسانه‌ها در تأمین خوراک خبری و نیز مخاطبان با یک خلأ و کمبود مواجه خواهند شد.

وی بیان کرد: فعالیت شما در حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، هنری بسیار گسترده و مطلوب است و در مقابل هیچ رویدادی بی تفاوت نیستید که ارزشمند است.

فرماندار آوج افزود: این که با کمترین نیرو در استان بیشترین تأثیر رسانه‌ای و اطلاع رسانی را دارید از دیگر ویژگی‌های خبرگزاری مهر است و امروز بسیاری از مخاطبان و مسئولان شما را رسانه‌ای منصف، بی طرف، واقع گرا و حرفه‌ای در عرصه خبر می‌شناسند که این نگاه یک سرمایه بزرگ است.

وی گفت: هر مخاطب که به خبرگزاری مهر مراجعه می‌کند و خبر یک نشست را می‌خواند می‌تواند مطمئن باشد که خبری با منبع درست را مطالعه می‌کند و مسئولان هم در نشستی که خبرنگاران خبرگزاری مهر حضور دارند اطمینان می‌کنند در آن جلسه یک رسانه صادق در جلسه حضور دارد که می‌توان به آن اعتماد کرد و خبرهای دقیق را دید که گزینشی و سلیقه‌ای نیست.

علیرضایی تصریح کرد: گزارش‌های تولیدی در خبرگزاری مهر هم معمولاً توأم با تحقیق و جامعیت است و به خطاب اطلاعات خوبی می‌دهد و گزارش‌های انتقادی شما هم منصفانه است و اگر مدیران تحمل داشته باشند برای آنها نیز یک فرصت دسترسی به مشکلاتی است که می‌توانند بسرعت حل کنند.

بخش مردمی کم دارید

فرماندار آوج در انتقاد از این رسانه نیز گفت: البته هر رسانه مکتوب و مجازی چارچوب‌ها و محدودیت‌هایی دارد که باید آنها را رعایت کند اما در رسانه شما به نظر می‌رسد بخشی که صدای مردم باشد و انتقاد، مشکلات، دیدگاه، راهکار و دغدغه‌های مردمی را حتی به صورت کوتاه منعکس کند دیده نمی‌شود کهمی‌توان برای آن تدبیر کرد.

کد خبر 4991068

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 14 =