دانشگاه تربیت مدرس در جستجوی افراد نخبه در سطح بین المللی

رئیس دانشگاه تربیت مدرس با بیان اینکه در این دانشگاه به همکاری با ایرانیان غیر مقیم توجه ویژه ای داریم گفت: دانشگاه در جستجو و کشف افراد نخبه در سطح جهانی و بین المللی است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدتقی احمدی امروز در نشستی خبری که به صورت آنلاین و مجازی در صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران برگزار شد، عنوان کرد: ما همواره در این دانشگاه به حرکت از دانشگاه آکادمیک به دانشگاه نوآور و فناور توجه ویژه ای داریم. 

وی اظهار داشت: صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران در راستای پشتیبانی از محققان پسا دکترا، همکاری های زیادی با دانشگاه داشته است به طوریکه در سال های گذشته این صندوق از ۲۰ محقق پسادکتری حمایت کرده است.

وی با اشاره به تفاهم نامه ای که با صندوق حمایت از پژوهشگران منعقد شد، بیان کرد: انعقاد این تفاهم نامه نیز در راستای حمایت از محققان پسا دکتری است که تحقیقات خود را یک سال و نهایتا دو سال با تسهیلات اعطایی از سوی صندوق  انجام دهند و جذب دانشگاه تربیت مدرس شوند.

همکاری با ایرانیان غیر مقیم در دانشگاه

رئیس دانشگاه تربیت مدرس با تاکید بر اینکه در دانشگاه سابقه همکاری با نخبگان غیرمقیم را داشته ایم، گفت: این فرصت همکاری با کمک صندوق فراهم شده که قرار است از نظر کیفیتی ارتقا پیدا کند و بیش از گذشته  با متخصصان غیر مقیم در دانشگاه داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه در دانشگاه در دوره تحصیلات تکمیلی به رشته های بین رشته ای توجه ویژه ای داریم، گفت: تمام رشته های پزشکی، فنی مهندسی، گروه پایه و ... همواره با یکدیگر در ارتباط هستند.

احمدی با بیان اینکه آینده علم و فناوری در حوزه فناوری های همگرا (بیو،نانو،آی تی، علوم شناختی) است، گفت: در این دانشگاه نیز توجه ویژه ای به این فناوری ها می شود. 

وی با تاکید بر اینکه فارغ التحصیلان دانشگاه های خارجی از کشور به صورت مختصر با دانشگاه تربیت مدرس ارتباط دارند، گفت: در این دانشگاه شرایطی را توسط اساتید به وجود آورده ایم که بتوانیم با آنها ارتباط داشته باشیم و تحقیقات را با همکاری یکدیگر انجام دهیم.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه در جستجو و کشف افراد نخبه در سطح جهانی و بین المللی است، گفت: با شبکه ای که بین اساتید و محققان خارج از کشور ایجاد شده افراد بالقوه و توانمندی توانسته اند با دانشگاه ارتباط بگیرند و یا دوره پسادکتری خود را در این دانشگاه بگذرانند. 

احمدی تاکید کرد: بنا داریم با همکاری صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران و  با ارائه تسهیلاتی به آنها بتوانیم ارتباط با دانشگاه های خارج از کشور و ایرانیان مقیم خارج را با دانشگاه برقرار کنیم.

به گزارش مهر، در برنامه امروز تفاهم نامه ای توسط رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و رئیس دانشگاه تربیت  مدرس منعقد شد. این تفاهم نامه در راستای اجرای ۱۵ طرح تحقیقاتی، ۳۰ طرح تحقیقاتی پسا دکتری، ۳۰ رساله دکتری در راستای سیاست‌ها و اولویت‌های تحقیقاتی صندوق حمایت از پژوهشگران و ایجاد لینک پرتال‌های دانشگاه تربیت مدرس و این صندوق برای آگاهی از کارهای تحقیقاتی انجام شده و در دست اجرا به امضا رسید.

اعتبار مالی این تفاهم نامه به صورت مشترک توسط طرفین به نسبت ۷۰ درصد صندوق و ۳۰ درصد دانشگاه تامین خواهد شد.

کد خبر 4991640

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =