یک استاد دانشگاه: کرونا فرصت دیده شدن ورزش همگانی را فراهم کرد

استاد دانشگاه به نقش مثبت بیماری کرونا در دیده شدن ورزش همگانی اشاره کرد و گفت: کرونا بستر لازم را برای آشتی مردم با ورزش همگانی فراهم کرده است.

محمد پورپناهی در گفت و گو با خبرنگار مهر، درباره نقش فدراسیون ورزش‌های همگانی در فقر حرکتی مردم گفت: مشکلاتی که با فقر حرکتی، کمبود حرکتی و چاقی مردم مواجه هستیم ریشه در سال‌های گذشته فدراسیون همگانی دارد که متاسفانه نتوانستند عملکرد لازم را داشته باشند، یعنی ورزش همگانی که باید سلامت محور و نشاط محور باشد و در واقع فلسفه و شاکله ورزش همگانی این است که مردم به صورت ارزان، راحت و با امکانات در دسترس بتوانند سلامتی خود را به دست آورند و فعالیت بدنی را انجام دهند منتهی فدراسیون در سال‌های قبل از مسیر خود خارج شد و به سمت حوزه قهرمانی که اصلاً فلسفه همگانی نیست، رفت.

استاد دانشگاه در ادامه تاکید کرد: خوشبختانه در حال حاضر کرونا این فرصت را به وجود آورده تا ورزش همگانی خود را نشان دهد. کرونا باعث شد رویدادهای ورزش همگانی خاصیت و تنوع خود را از دست بدهد و رسانه به سمت ورزش همگانی روی آورد. در حدود ۶ ماه اخیر فدراسیون ورزش‌های همگانی در حال انجام کارهایی است و پویش آماده‌باش را به تازگی راه اندازی کرده است.

وی افزود: آموزش‌هایی توسط مربیان در کمیته‌های مختلف انجام داده خواهد شد. همانطور که می‌دانید فدراسیون ورزش‌های همگانی بیشترین تعداد انجمن و کمیته‌ها را در اختیار دارد و طرح آماده‌باش ایده خوبی است تا با وجود کرونا مردم در فضای مجازی آموزش‌های لازم را ببینند و حداقل فعالیت‌هایی را در منزل انجام دهند.

پورپناهی اظهار کرد: متاسفانه باشگاه‌های ورزشی به دلیل کرونا تعطیل هستند و نمی‌توانند خدمات را ارائه دهند. نباید ورزش در فضای باز را تعطیل کنیم، علم نیز این را پذیرفته و اکثر کارشناسان در حوزه ویروس شناسی و فعالیت در فضای باز را با رعایت فاصله اجتماعی تایید می‌کنند. مطمئنم پویش آماده‌باش و فعالیت مجازی در بوستان‌های شهر و فضاهای باز شهرداری‌ها می‌تواند مردم مشتاق و علاقه مند را به سمت خود جذب کند قطعاً با حضور مربیان فاصله اجتماعی نیز رعایت خواهد شد. می‌توانیم درصد زیادی از مردم را با ورزش آشتی دهیم.

استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه کرونا فرصت لازم برای آشتی مردم با ورزش همگانی را فراهم کرده است، گفت: بسیاری اعتقاد دارند کرونا ورزش را نابود کرده اما اعتقاد من به عنوان فردی که سال‌ها در حوزه همگانی فعالیت کرده است، این است که کرونا بستر لازم برای دیده شدن ورزش همگانی را ایجاد کرده است. فرصت ایده آلی است و امیدوارم فدراسیون همگانی و همکارانم در وزارت ورزش بتوانند از این موقعیت استفاده کنند و ورزش همگانی را در سطح گسترده با مردم آشنا کنند و مردم بدانند ورزش فقط ورزش قهرمانی نیست.

پورپناهی در پایان گفت: کسانی که در ورزش‌های همگانی فعالیت می‌کنند در واقع کسانی هستند که توان فعالیت در حوزه قهرمانی را ندارند، مانند سالمندان، کودکان، بانوان باردار، بیماران خاص و … یعنی ورزش همگانی این خاصیت را دارد که همه را در زیر سایه خودش قرار دهد.

کد خبر 4992001

برچسب‌ها

شهر خبر

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =