نگاه دولت به توسعه روستاها اجرای صرف پروژه‌های عمرانی نیست

اسکو- فرماندار شهرستان اسکو گفت: نگاه دولت به توسعه روستاها اجرای صرف پروژه‌های عمرانی نیست، بلکه توجه به اقتصاد و حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی در روستاها از اولویت‌های اساسی دولت است.

به گزارش خبرگزاری مهر، بابک رضی منش در جلسه بررسی مسائل و مشکلات روستای اسکندان اسکو، اظهار داشت: مدیریت روستایی و اعضای شوراهای اسلامی روستاها با شناسایی ظرفیت‌های روستا برای بارور کردن اقتصاد روستایی تلاش کنند.

وی افزود: مدیریت روستایی با توجه به راهبردهای کلان اقتصادی، تمرکز خود را بر توسعه محورهای اقتصادی روستاها برای توسعه و ایجاد اشتغال پایدار قرار دهند.

رضی منش ادامه داد: در راستای ساماندهی و احیای صنعت تولید ابریشم و کلاقه‌ای در روستای اسکندان، ۴۰۰۰ متر مربع فضا جهت توسعه تولید روسری کلاقه در نظر گرفته شده است.

فرماندار شهرستان اسکو با بیان این‌که علل مهاجرت معکوس روستاییان از شهرها در سطح شهرستان در حال مطالعه است، بیان کرد: یکی از مهم‌ترین علل مهاجرت معکوس، توجه و تمرکز ویژه دولت به توسعه بخش اقتصادی روستاها و تقویت رویکردهای اقتصادی برای درآمد زایی روستایی بوده است.

وی تاکید کرد: روستای اسکندان با توجه به قرارگیری در محور گردشگری شهرستان با برنامه ریزی دقیق، تعریف طرح‌های گردشگری و احیا آثار تاریخی روستا می‌تواند مقصد گردشگران کشوری باشد.

فرماندار شهرستان اسکو با بیان اینکه خدمات آسفالت و پروژه‌های عمرانی در روستای اسکندان در سطح بالایی اجرا شده است، افزود: نگاه دولت به توسعه روستاها اجرای صرف پروژه‌های عمرانی نیست، بلکه توجه به اقتصاد و تولید ثروت و حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی در روستاها از اولویت‌های اساسی دولت است.

کد خبر 4992288

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =