افزایش ضریب تاب آوری واحدها/ایجاد پایداری اقتصادی در دانشگاه آزاد

در جلسه بررسی بودجه سال آینده دانشگاه آزاد، مواردی چون افزایش ضریب تاب آوری واحدها و ایجاد پایداری اقتصادی در دانشگاه آزاد مورد تاکید قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد، جلسات بررسی بودجه استان‌های دانشگاه آزاد اسلامی به ریاست محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و با حضور معاونان و مدیران سازمان مرکزی برگزار شد.

در این جلسات که در دو نوبت صبح و عصر برگزار شد، رؤسای مراکز استان‌های دانشگاه آزاد اسلامی که به صورت مجازی و از طریق ویدئوکنفرانس در این جلسات حضور داشتند، دیدگاه‌ها، نظرات و سوالات خود را بیان کردند و دکتر طهرانچی به موضوعات مطرح شده پاسخ و رهنمودهای لازم را ارائه داد.

در ابتدای جلسه، سامانه برخط و یکپارچه بودجه دانشگاه آزاد اسلامی در قالب داشبورد مدیریتی توسط دکتر طهرانچی رونمایی شد. این سامانه در راستای آماده‌سازی زیرساخت دانشگاه هوشمند، پیشتاز و انعطاف‌پذیر در مواجهه با شرایط جدید و با حفظ قدرت یکپارچگی در سطح کلان دانشگاه و تنوع رفتاری در سطح خرد، طراحی و عملیاتی شده است.

در ادامه، گزارشی از وضعیت کلی روند حرکتی و عملکردی استان‌ها طی دوره مالی سال جاری (یکم شهریور ۱۳۹۸ تا ۳۱ مرداد ۱۳۹۹) در سطح شاخص‌های کلان بودجه‌ای و هزینه‌های پرسنلی، پشتیبانی و بخشی استان‌ها، توسط دکتر امینی سرپرست دفتر برنامه و بودجه دانشگاه ارائه شد.

همچنین روند وضعیت عملکرد مالی و بودجه‌ای در سال جاری و پیش‌ بینی بودجه سال مالی آینده دانشگاه (از یکم شهریور ۱۳۹۹ تا ۳۱ مرداد ۱۴۰۰) با تأکید بر سیاست اقتصادی کلان دانشگاه و افزایش ضریب تاب‌آوری واحدها بررسی شد و موضوعاتی از قبیل ایجاد پایداری اقتصادی در دانشگاه با استفاده از مدل‌های متنوع درآمدی، حرکت در راستای ارتقای وضعیت اقتصادی واحدها و استان ها در جهت ارتقای وضعیت معیشتی کارکنان و اعضای هیات علمی، افزایش سهم واحدهای دانشگاه از تقاضای آموزش‌عالی در حوزه‌های پزشکی و غیرپزشکی در منطقه محل استقرار، ارتقای بهره‌وری منابع دانشگاه در راستای اثربخشی و کارآمدی بیشتر، ارتقای کیفیت خدمات آموزشی و غیرآموزشی با توجه به پتانسیل‌های موجود دانشگاه، تاکید بر آموزش ترکیبی به صورت حضوری و مجازی براساس شرایط پیش آمده ناشی از تداوم گسترش ویروس کرونا و فعال‌سازی ظرفیت‌های عظیم دانشگاه اعم از منابع انسانی و دارایی های منقول و غیرمنقول توسط رئیس دانشگاه مورد تاکید قرار گرفت. ‏

در پایان جلسه، مقرر شد استان‌ها آخرین اصلاحات و تغییرات مورد نظر را طی روزهای آینده لحاظ کرده و مقدمات برگزاری جلسات هیأت امنای استانی به منظور بررسی بودجه پیشنهادی و تصویب آن را با هماهنگی اداره کل امور هیات امنای شوراها و هماهنگی های استان ها تا پایان مردادماه انجام دهند.

کد خبر 4992329

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =