تیم های شتاب دهنده در حوزه کسب و کار مورد حمایت قرار می گیرند

ورامین- معاون علمی و فناوری رییس جمهور گفت: تیم های شتاب دهنده در حوزه کسب و کار مورد حمایت قرار می گیرند.

به گزارش خبرنگار مهر، سورنا ستاری عصر دوشنبه در سفر به شهرستان ورامین برای بهره برداری و افتتاح یک مرکز نوآوری در این شهرستان که با حضور امام جمعه موقت و فرماندار ورامین و سایر مسئولین برگزار شد با اشاره به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌هایی که در شهرستان ورامین وجود دارد، اظهار داشت: خرسند هستیم که امروز این مرکز نوآوری را افتتاح کردیم اما هنوز راه زیادی مانده است که از ظرفیت‌های منطقه استفاده شود.

ستاری با اشاره به اینکه مرکز فوق دارای طراحی خوبی است گفت: قرار داد برای بازسازی این محل باید تنظیم شود و کمک‌های لازم انجام خواهد شد و باید فضا برای جوانان باز شود و ایده‌های کشاورزی پیاده سازی شوند و با استفاده از هیأت‌های علمی توسعه یابند.

وی عنوان داشت: موضوع برای راه اندازی مراکز این چنینی اراده است و مسئله مالی برای ایجاد این پتانسیل‌ها وجود ندارد و طبق فضاهای اختصاص داده شده برای این مراکز هزینه‌ها از سوی معاونت علمی و فناوری پرداخت خواهد شد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه ورامین به شتاب دهنده‌های کسب و کار نیاز دارد گفت: در حوزه‌های مختص شهرستان که کشاورزی است و گردشگری و آی تی است باید شتاب دهندگی صورت بگیرد که ورامین می‌تواند در این راستا شرکت‌های خوبی را داشته باشد چرا که از لحاظ این موارد دارای پتانسیل‌های ذاتی و نیروی بومی است.

ستاری با تاکید بر اینکه تیم‌هایی که قابلیت شتاب دهندگی دارند مورد حمایت واقع خواهند شد اظهار داشت: باید محیطی فراهم شود که جوانان ورامین برای امکانات به تهران نروند و زیست بومی طراحی شود که جوانان منطقه حفظ شود و باید به ورامین بیشتر اهمیت داده شود و فضایی که شایسته جوانان ورامین باشد ایجاد شود.

وی گفت: ورامین باید به دنبال کارآفرینی باشد و باید بین جوانان کارآفرین و استخدام شده تفاوت باشد و ارزش افزوده ایجاد کرده و جامعه را متحول کنند و محیط زندگی را تغییر دهند لذا در این زمینه اگر ارزش کارآفرین مشخص شود محیطی برای نوآوری ایجاد خواهد شد.

کد خبر 4995277

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =