خانه هنرمندان کرج مرمت می‌شود/ تلاش برای ثبت ملی

کرج - مدیرکل میراث فرهنگی استان البرز از آمادگی برای مرمت و بازسازی خانه هنرمندان کرج خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، فریدون محمدی پیش از ظهر سه شنبه در مراسم انعقاد تفاهنامه میان مدیریت شهری کرج، پردیس کشاورزی دانشگاه و منابع طبیعی دانشگاه تهران و میراث فرهنگی استان البرز که با موضوع ساماندهی و بهسازی خدمات متقابل در حیطه فرهنگی و اجتماعی میان این سه نهاد برگزار شد، گفت: مدیریت شهری کرج در حوزه توسعه گردشگری همکاری خوبی دارد.

آق تپه قدمت هفت هزار ساله دارد

وی با اشاره به اینکه به زودی تپه «آق تپه» در مهرشهر تبدیل به یکی از محورهای گردشگری شهر کرج می‌شود، گفت: این منطقه به دلیل کمبود در زیرساخت‌ها با مشکل مواجه بود که امیدواریم در این حوزه اقدامات لازم انجام شود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان البرز با اشاره به اینکه آق تپه هفت هزار سال قدمت دارد، گفت: این اثر تاریخی می‌توانست برای مهرشهر و همینطور شهر کرج برند باشد در حالی که امروز یکی از مناطق کم برخوردار کرج است.

موزه نقاشی‌های تاریخی در کاخ موزه سلیمانیه افتتاح می‌شود

محمدی با اشاره به اینکه در خصوص بهره برداری از بناهای تاریخی تحت تملک شهرداری وارد مذاکره شده‌ایم، گفت: برای مرمت و بهسازی خانه هنرمندان کرج و ثبت این بنا در فهرست آثار ملی و برای بهره برداری از آن در قالب برگزاری نمایشگاه‌های مختلف با مدیریت شهری در حال همکاری هستیم.

وی گفت: برای توسعه گردشگری و حفاطت از میراث فرهنگی کلان‌شهر کرج و تولید و فروش صنایع دستی پیش قدم هستیم و دست کسانی که در این مسیر مار را همراهی کنند به گرمی می‌فشاریم.

مدیرکل میراث فرهنگی استان البرز در بخش دیگری با اشاره به اینکه در شهر کرج و استان البرز موزه‌ای به جز موزه جانورشناسی مستقر در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی نداشتیم، گفت: با همکاری پردیس کشاورزی اولین موزه استان البرز با عنوان موزه نقاشی‌های تاریخی در کاخ موزه سلیمانیه افتتاح می‌شود.

تبدیل کاروانسرای شاه عباسی به یک فضای فرهنگی شاخص

محمدی همچنین گفت: دومین موزه استان البرز با عنوان موزه هنر و معماری با مشارکت مدیریت شهری کرج و پردیس کشاورزی به هبهره برداری خواهد رسید.

وی با تاکید بر اینکه یکی از ساختمان‌های قدیمی پردیس کشاورزی کرج برای ایجاد موزه کشاورزی ایران در نظر گرفته شده است.

به گفته مدیرکل میراث فرهنگی استان البرز کاروانسرای شاه عباسی به یک فضای فرهنگی شاخص تبدیل می‌شود تا از کاربری رستوران بودن در آید و تبدیل به مرکز ملی جشنواره‌ها شود.

کد خبر 4996005

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 14 =