مشهد باید شهر الگو برای خدمت‌رسانی به نیازمندان باشد

مشهد ـ تولیت آستان قدس گفت: ما باید از مشهد، شهر الگو بسازیم؛ تراز کار برای حضرت رضا (ع) این است. در شهر منتسب به حضرت رضا (ع) نباید خبری از گرسنگی، بی خانمانی، بیکاری، طلاق و زندانی باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام احمد مروی در دیدار با جمعی از خادمان خیر و نیکوکار امام رضا (ع) که در تالار ولایت حرم مطهر رضوی برگزار شد، ضمن تقدیر از مشارکت خادمان حرم مطهر امام رضا (ع) در مرحله نخست رزمایش «مواسات و همدلی» مؤمنانه، گفت: با همت خدام و مردم نیکوکار بیش از ۴۰ هزار بسته کمک معیشتی و بهداشتی در ماه مبارک رمضان تهیه و توزیع شد.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه در ایام بسته بودن حرم مطهر، نگذاشتیم خدمت به زائران امام رضا (ع) تعطیل شود و قالب آن با کمک‌های مومنانه به نیازمندان تغییر کرد، افزود: آنچه از سیره معصومین، علما، اولیا بزرگ و بندگان صالح خدا برداشت می‌شود این است که بعد از انجام واجبات، اهمیت هیچ اقدامی بالاتر از خدمت کردن به مردم نیست.

وی بهترین اعمال را برگرفته از سیره ائمه هدی (ع) و اولیا الله، رسیدگی به امور مردم خواند و گفت: در شرایط کنونی کشور، عمل أَحسن رسیدگی به امور نیازمندان است. امروز به دلیل تحریم‌های ظالمانه دشمنان و مشکلات اقتصادی حاصل از آن، گرفتاری‌های فراوانی برای مردم بوجود آمده است و بی‌تردید خادمان حضرت رضا (ع) نمی‌توانند نسبت به این شرایط بی‌تفاوت بمانند.

حجت‌الاسلام مروی ابراز کرد: اگر وجود مبارک حضرت رضا (ع) هم در شرایط کنونی کشور حضور داشتند، ساکت و آرام نمی‌ماندند. حضرات معصومین (ع) هیچکدام در سیره زندگی‌شان در مقابل فقر و نداری، ظلم و بی عدالتی، تاب و تحمل نداشتند و این دستور خداست.

وی تاکید کرد: ما با رسیدگی به خلق خدا و رفع غم و گرفتاری یک انسان به نوبه خود، جلوه‌ای از محبت خدا هستیم. شمار زیادی از نیازمندان امروز، آبرومند و بی نام و نشان هستند و بعد از شیوع بیماری و بروز مشکلات اقتصادی، گرفتار شده‌اند. شناسایی و کمک کردن به این اقشار بسیار اهمیت و ارزش دارد و مصداق بارز عمل احسن است. زیرا نام و نشانی در مؤسسات خیریه ندارند.

تولیت آستان قدس رضوی با تاکید بر حمایت و پشتیبانی آستان قدس رضوی از حرکت خیرخواهانه خادمان و مؤمنان در شرایط کنونی، اظهار کرد: إن شاء الله شما خادمان عزیز این سفره کمک به نیازمندان را همانند ماه رمضان، مجدد در رواق امام خمینی (ع) پهن کنید و ما هم به سهم خود از این حرکت حمایت می‌کنیم.

وی ظرفیت آستان قدس رضوی را بی نظیر و بزرگ برشمرد و گفت: پرچم و نام مبارک حضرت رضا (ع) ظرفیت معنوی بسیار عظیم و نعمت بسیار بزرگی است. خانواده بزرگ خادمان رضوی متشکل از دانشمندان، مبتکران، کارآفرینان و … بوده و از ظرفیت بسیار عظیمی برخوردار است که باید به نحو احسن از این ظرفیت‌ها بهره برداری کنیم.

حجت الاسلام مروی تصریح کرد: خدمت کردن تنها لباس خادمی پوشیدن و حضور در یکسری مراسم خاص نیست. هر کاری که موجب خشنودی و رضایت حضرت رضا (ع) شود، مظهر خدمت به این حضرت است. ما باید با بهره‌مندی از این ظرفیت‌های بی نظیر در دستگاه حضرت رضا (ع)، إن شاء الله در شهر مشهد، گرسنگی، بی خانمانی و بیکاری را ریشه کن کنیم.

وی عنوان کرد: ما باید کارهای اساسی‌تری انجام دهیم که ایجاد اشتغال، یکی از مصادیق عمل احسن است؛ ما جوانان بیکار را باید همچون فرزندان خود بدانیم و تلاش کنیم شرایط تشکیل خانواده و زندگی را برای آنان فراهم آوریم.

تولیت آستان قدس رضوی با تاکید بر توان خادمان این آستان مقدس در عرصه‌های مختلف گره‌گشایی از مردم، افزود: اگر جمعیت قابل توجه خادمان آستان قدس اراده کنند، می‌توانند با همفکری و مشورت، یکسری از مشکلات اساسی شهر امام رضا (ع) را مرتفع کنند و آستان قدس هم حامی و پشتیبان شماست.

وی تاکید کرد: ما باید از مشهد، شهر الگو بسازیم؛ تراز کار برای حضرت رضا (ع) این است. در شهر منتسب به حضرت رضا (ع) نباید خبری از گرسنگی، بی خانمانی، بیکاری، طلاق و زندانی باشد.

حجت الاسلام مروی یادآور شد: ما باید با ترتیب دادن سازوکاری مدون از نعمت بزرگ خدام حرم مطهر رضوی در همه ابعاد اعم از علم و دانش، تجربه، امکانات مادی و … آنها به نام مبارک حضرت رضا (ع) استفاده کنیم و شهر امام رضا (ع) را به شهر الگو مبدل سازیم.

کد خبر 4999345

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =