رسانه های منصف و متعهد می توانند به حل مشکلات مردم کمک کنند

قزوین- نماینده تاکستان در مجلس شورای اسلامی گفت: رسانه های منصف، متعهد و حرفه ای می توانند به دور از حواشی و جنجال با نقد منصفانه در بیان مطالبات مردم و حل مشکلات نقش موثری داشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، رجب رحمانی نماینده تاکستان در مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه با حضور در دفتر خبرگزاری مهر استان قزوین، از تلاش فعالان این رسانه تشکر کرد.

رحمانی اظهار داشت: خبرنگاران در بیان مشکلات و نارسایی‌های جامعه نقش کلیدی دارند و می‌توانند به عنوان واسط بین مردم و مسئولان به تسریع در حل مشکلات جامعه کمک کنند.

وی بیان کرد: مردمی که گاهی صدایشان به جایی نمی‌رسد می‌توانند به واسطه خبرنگاران مطالبات خود را مطرح کرده و خواسته‌های خود را از این مسیر پیگیری کنند و این فعالیت بسیار ارزشمند است.

خبرنگاری شغلی شریف و سخت و زیان آور است

عضو کمیسیون بودجه مجلس شورای اسلامی یادآور شد: رسانه‌ها در انعکاس خدمات مسئولان و خدمتگزاران نظام هم می‌توانند نقش آفرین باشند و ضمن امانتداری در رسالت حرفه‌ای خود و بیان واقعیت‌ها با نقد منصفانه به مسئولان کمک کنند تا نواقص را ببینند.

خبرنگاران امانتدار باشند

نماینده تاکستان در مجلس شورای اسلامی گفت: خبرنگاران باید امانتدار باشند و با جسارت و قاطعیت در انجام رسالت حرفه‌ای خود جدی باشند تا کارها به سرانجام برسد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در قانون اساسی مطبوعات، نشریات، خبرگزاری‌ها فضای لازم برای آزادی عمل خبرنگاران دیده شده تا رسانه‌ها بتوانند با جسارت مسائل مختلف را مطرح کنند و نگران بیان
مشکلات نباشند.

رحمانی اظهار داشت: البته برای اینکه دشمنان سو استفاده نکنند در بیان مشکلات و نارسایی‌ها باید ظرافت و دقت لازم صورت گیرد تا از آن سو استفاده نشود و بهانه دست دشمن نیفتد.

نماینده تاکستان در مجلس شورای اسلامی گفت: باید ابهت خبرنگار و جایگاه آن با رعایت امانتداری، صداقت، واقع گرایی، انصاف، بی طرفی حفظ شود.

نقد سازنده رسانه‌ها تأثیرگذار است

رحمانی اضافه کرد: برای اصلاح امور و آشنایی با مشکلات و نواقص نیازمند نقد منصفانه رسانه‌ها هستیم و باور داریم بدون کمک شما نمی‌توان مسائل را سامان داد.

خبرگزاری مهر رسانه‌ای حرفه‌ای و مورد اطمینان است

وی اظهار داشت: خبرگزاری مهر از رسانه‌های مورد اطمینان و پرتلاش استان است که توانسته با مدیریت عاقلانه و اتکا به تجربه ارزشمند گذشته با موفقیت در مسیر اطلاع رسانی اقدام کند.

رحمانی گفت: دیدگاه شما در بیان منطقی و منصفانه اخبار و مشکلات بسیار ارزشمند است و توانسته به پاسخگو کردن مسئولان کمک کند.

نماینده تاکستان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: خبرگزاری مهر مانند آیینه‌ای است که مشکلات را آنگونه که هست منعکس می‌کند و معمولاً مسئولان از انتقاد شما برای رفع نواقص استفاده می‌کنند و این نوع بیان موجب حاشیه سازی، اختلاف و جنجال نمی‌شود که ارزشمند است.

وی افزود: آمادگی دارم به عنوان منتخب مردم تاکستان هر نوع نقد سازنده، مشکل و ایرادی که از سوی خبرگزاری مهر در مورد شهر تاکستان، حوزه نمایندگی و پیگیری امور دیگر مطرح می‌شود را پاسخگو باشم و از انتقاد شما برای بهبود کارها استفاده کنم.

رحمانی گفت: از انتقاد ترسی نداریم و آن را برای بهبود امور و اصلاح روش مدیران لازم می‌دانیم و امیدواریم رسانه‌ها با رعایت انصاف و عدالت در بیان مشکلات و حل آن به مسئولان کمک کنند.

کد خبر 4999575

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 15 =