یک زن و شوهر لهستانی نقشه تعاملی از اسلام در لهستان تهیه کردند

یک زن و شوهر لهستانی نقشه ای تعاملی تهیه کردند که مکانها و اجتماعات مرتبط با اسلام را نشان می دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر، یک زن و شوهر لهستانی نقشه‌ای تعاملی تهیه کردند که مکان‌ها و اجتماعات مرتبط با اسلام را نشان می‌دهد. آنها قصد دارند تا نشان دهند که مسلمانان این کشور تنها تاتارها نیستند. این نقشه توسط آنا و کارول ویلچزیسکی تهیه شده است. آنها وبلاگ Islamista را اداره می‌کنند که به معنای کارشناس حوزه اسلام به زبان لهستانی است و حوزه‌های ناآشنایی از مسلمانان لهستان را به نمایش می‌گذارد.

این زوج بیش از ۱۰ سال است که به مطالعه اسلام و فرهنگ عربی مشغول می‌باشند. این بار به دلیل شیوع بیماری کرونا، به جای عزیمت به آسیا برای مطالعه اسلام، تصمیم گرفتند تا بر روی گنجینه‌های ناشناخته‌ای متمرکز شوند که در کشور خودشان پنهان است. تا قبل از جنگ جهانی دوم، لهستان کشوری با ادیان و فرهنگ‌های مختلف بود که بیش از ۶۰۰ سال مکانی برای جامعه مسلمان تاتار محسوب می‌شد. در حال حاضر بیشتر مسلمانان در لهستان افرادی هستند که از کشورهای دیگر مهاجرت کرده اند. تا حدودی مسلمانان از آسیا، پاکستان، هند، آسیای میانه یا تاجیکستان و قفقاز هستند. همچنین مسلمانان از اوکراین و روسیه نیز وجود دارند.

می‌توان گفت که در لهستان تصویر کاملی از کشورها و سنت‌های مختلف وجود دارد. اگرچه آمار دقیقی در دسترس نیست، اما در حدود ۳،۰۰۰ تاتار و ۲۰،۰۰۰ مهاجر مسلمان و افرادی که به تازگی به اسلام گرویده اند در لهستان زندگی می‌کنند.

آنا توضیح داد: ما سعی کردیم در این نقشه نه تنها تنوع در اسلام، به عنوان مثال، رویکردهای مختلف به اسلام در نزد تاتارها و مهاجران مسلمان، بلکه همچنین تنوع اجتماعات مسلمانان را نیز نشان دهیم.

کد خبر 4999780

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha