با تصويب مجلس شوراي اسلامي كليه مشمولان داراي مدرك تحصيلي كارشناسي و بالاتر و معادل حوزوي آنها از انجام خدمت دوره ضرورت معاف شدند.

به گزارش خبرنگار پارلماني" مهر"، بر اساس اين مصوبه اين افراد  در صورتي كه از نظر جسمي و رواني بلامانع تشخيص داده شوند حداكثر به مدت سه ماه براي فراگيري آموزش هاي نظامي و سازماندهي در نيروي احتياط به مراكز آموزشي نيروهاي مسلح اعزام و از انجام باقيمانده خدمت دوره ضرورت معافند. همچنين مشمولان فوق ديپلم و پايين تر از آن بايد براي انجام خدمت دوره ضرورت به مراكز آموزشي اعزام گردند تا پس از فراگيري آموزش هاي نظامي بقيه خدمت دوره ضرورت را در نيروهاي مسلح انجام دهند.
بر مبناي تبصره 2 ماده 5 مصوب، ستاد كل نيروهاي مسلح ترتيب تقدم را براي استفاده از مشمولان درهر يك از سازمانهاي نظامي و انتظامي و وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح و نحوه سهميه بندي آنها تعيين مي كند.
تبصره 3 نيز تصريح مي كند نيروي انتظامي موظف است حداكثر ظرف مدت پنچ سال  از تاريخ تصويب اين قانون نيروي انساني خود را به نحوي تعيين كند كه در انجام ماموريت هاي خود از نيروي غير وظيفه استفاده نمايد.
اولويت به كار نگرفتن نيروي وظيفه در مدت مذكور در اموري است كه با مردم تعامل و ارتباط مستقيم بيشتردارد و دولت موظف است بودجه مورد نياز نيروهاي مسلح براي جذب متخصصان مورد نياز اين نيروها را تامين نمايد.

 

 

 

کد خبر 50000

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 4 =