شوراي اسلامي شهر تهران امروز لايحه دو فوريتي اصلاح بافتهاي فرسوده تهران را تصويب كرد .

به گزارش خبرنگاراجتماعي خبرگزاري خبرگزاري  مهر بر اساس اين مصوبه شهرداري تهران موظف شد تا پايان سال 83 به منظور اصلاح بافتهاي فرسوده در تهران با  تشويق مالكان ساختمانها و واحدهاي مسكوني فرسوده با توجه به هشدارهاي كارشناسان در مورد زلزله احتمالي تهران براي پيشگيري و كاهش عوارض و خسارتهاي ناشي از آن اقدام كند .

بر اساس اين مصوبه همه تشويقها و تسهيلاتي كه براي بازسازي و نوسازي محله سيروس تهران در شوراي اسلامي شهر تصويب شده با توجه به ضرورت اصلاح بافتهاي فرسوده در شهر تهران به كل شهر تعميم پيدا مي كند و به اين ترتيب همه مالكان ساختمانهاي فرسوده در تهران مي توانند در صورت تجميع واحدهاي كوچك در تهران از تسهيلات تخفيف عوارض تا 50 درصد و  اجازه ساخت و ساز متراكم تا  300 درصد  استفاده كنند .

 اين افراد همچنين  مي توانند عوارض شهرداري را  به صورت قسطي و با پيش پرداخت 20 درصد مبلغ كل عوارض در طول 24 ماه به شهرداري پرداخت كنند ،  همچنين خانواده هاي ايثارگران مي توانند عوارض محاسبه شده ساخت و سازهاي خود را حداكثر ظرف 36 ماه به صورت قصطي  به شهرداري تهران بازپرداخت كنند .

 بر اين اساس مالكان اين بناها مي توانند در صورت تجميع واحدهاي كوچك فرسوده در تهران از امكان 20 درصد زيربناي اضافي نسبت به كل بناي مجاز با رعايت ضوابط شهرسازي در بافتهاي فرسوده اقدام كنند.

بر اساس مصوبه اين تسهيلات فقط در صورت تجميع و نوسازي بافتهاي فرسوده دراختيارمالكان قرار مي گيرد و ساخت و ساز در زمينهايي كه مساحت آنها بدون تجميع واحدهاي كوچك در محدوده هاي تعيين شده قرار مي گيرد نمي شود .

کد خبر 50004

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 8 =