اساتید در صورت عدم توانایی در ارائه آموزش مجازی جایگزین می‌شوند

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: از دانشگاه‌ها خواسته‌ایم اگر استادی در ترم جدید نتواند آموزش الکترونیکی ارائه کند، اعضای هیات علمی که امکان استفاده از ابزار الکترونیکی را دارند جایگزین کنند.

علی خاکی صدیق در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آمادگی اساتید برای ارائه دروس مجازی در نیمسال تحصیلی جدید گفت: اساتید ما در ترم گذشته با توجه به این‌که در زمینه آموزش‌های الکترونیکی زیاد کار نکرده بودند، غافل‌گیر شدند.

وی ادامه داد: ولی در طول این مدت با توجه به آموزش‌هایی که توسط دانشگاه‌ها ارائه شد، اکثر آن‌ها توانستند خود را به آموزش‌های الکترونیکی برسانند، یعنی آموزش‌های اولیه را دیدند و توانستند یک بهره‌برداری اولیه حداقلی از فناوری برای آموزش الکترونیکی داشته باشند.

معاون آموزشی وزیر علوم افزود: انتظار ما این است که اساتید دانشگاه‌ها در ترم آینده با یک آمادگی بیشتر وارد شده و دروس الکترونیکی را ارائه دهند.

وی ادامه داد: در جلسه‌ای که اخیراً با معاونان آموزشی دانشگاه‌ها داشتیم (البته این موضوع برعهده دانشگاه‌ها است) درخواست کردیم که اگر استادی در ترم جدید به هر دلیلی نتواند این کار را انجام داده و آموزش الکترونیکی ارائه کند، اعضای هیات علمی که امکان استفاده از ابزار الکترونیکی را دارند، جایگزین آنها شوند.

معاون آموزشی وزیر علوم افزود: با توجه به مجازی بودن دروس در ترم جدید امکان میهمان شدن دانشجویان نیز فراهم شده و اگر دانشجویان در دروسی به دلیل نبود هیات علمی یا به حد نصاب نرسیدن دانشجویان زمین مانده‌اند، با توافق دانشگاه‌ها می‌توانند آن دروس را در دانشگاه‌هایی که ارائه می‌شود، میهمان شوند.

کد خبر 5007620

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =